Świąteczno-noworoczne wyjazdy Polaków. Oto najpopularniejsze kierunki

[object Object]
Ponad jednej czwartej mieszkańców UE nie stać na wakacje. Polska ma się czym chwalićTVN24 BiS
wideo 2/3

Szansa na letnie temperatury w okresie zimowym zachęca Polaków do zagranicznych wyjazdów w okresie świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Jak podała Polska Izba Turystyczna za portalem fly.pl, najchętniej wybieranym kierunkiem w tym czasie jest Egipt, na drugim miejscu znalazły się Wyspy Kanaryjskie.

Jak informuje Polska Izba Turystyczna wyjazdy świąteczno-noworoczne cieszą się z roku na rok coraz większą popularnością.

"Klienci rozpoczynają rezerwowanie tych wyjazdów już latem, gdy dostępne są największe promocje" - podano.

Numer jeden

W tym roku, podobnie jak w latach poprzednich, numer 1 to Egipt, z ponad 40-proc. udziałem w rynku i ponad 23-proc. wzrostem rok do roku.

Drugie na podium są Wyspy Kanaryjskie z udziałem 16,4 proc., choć ten kierunek według fly.pl zaliczył spadek o ponad 7 proc. wobec ubiegłego roku. Wskazano, że popularne są również kilkudniowe wyjazdy na Maltę, Cypr i do Maroka. Według portalu "to kierunki najbliższe Polski, gdzie można liczyć na letnie temperatury".

Spośród wyjazdów egzotycznych najpopularniejsze są oferty na bazie lotów czarterowych, w tym roku to m.in. Kuba, Tajlandia, Madagaskar, Wietnam, Emiraty Arabskie.

Fly.pl to jeden z trzech, obok serwisów Wakacje.pl i Travelplanet.pl, największych multiagentów turystycznych działających na polskim rynku.

Autor: mp//dap / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości