Andrzej Duda obiecuje "dodatek solidarnościowy"

Autor:
kris//dap
Źródło:
PAP, TVN24 Biznes
Prezydent Andrzej Duda o dodatku solidarnościowym
Prezydent Andrzej Duda o dodatku solidarnościowymTVN24
wideo 2/3
TVN24Prezydent Andrzej Duda o dodatku solidarnościowym

Zasiłek dla bezrobotnych musi zostać podwyższony, kolejną formą wsparcia dla zwalnianych powinien być dodatek solidarnościowy - powiedział w piątkowym wystąpieniu programowym prezydent Andrzej Duda.

- Mam pełną świadomość, że być może przez pewien czas liczba osób w Polsce, które nie będą miały pracy, które nie będą miały w związku z tym źródła zarobkowania i utrzymania będzie większa niż dotychczas - mówił w sobotę prezydent Andrzej Duda, który w zbliżających się wyborach ubiega się o reelekcję.

Jak ocenił, zasiłek dla bezrobotnych musi zostać podniesiony do kwoty 1300 złotych, na tym jednak wsparcie dla zwalnianych nie powinno się kończyć.

Ile wynosi zasiłek dla bezrobotnych w 2020 roku?

- Musi być jeszcze wprowadzona dodatkowa formuła wsparcia, coś, co nazywam dodatkiem solidarnościowym. Ten dodatek solidarnościowy to 1200 złotych dla każdego bezrobotnego, który stracił pracę w wyniku tego kryzysu. Na trzy miesiące. Po to, by miał dodatkowe zabezpieczenie w okresie, gdy będzie tej pracy szukał - stwierdził prezydent.

Wierzę w to, że trzy miesiące to ten okres, kiedy będziemy mieli wahnięcie, przez które źródła dochodu mogą być zaburzone

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

Wakacje kredytowe

Prezydent przekonywał, że będzie namawiał polskie banki do tego, żeby wprowadzały wakacje kredytowe dla wszystkich, którzy są w trudnej sytuacji. - To jest także kwestia honoru polskiego sektora bankowego - zaznaczył. Informował, że rząd przygotowuje przepisy, które będą wymuszały na bankach takie wakacje kredytowe. Apelował, by wszyscy patrzyli na swoje banki, jak zachowują się w tej sytuacji i ewentualnie przenosili się do innych. Jeśli będą źle traktowały klientów, trzeba im powiedzieć: "nie będziecie zarabiali na mnie, bo nie jesteście tego godni".

Autor:kris//dap

Źródło: PAP, TVN24 Biznes

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości