TVN24 Biznes | Z kraju

Utrudnienia w bankach. "Jeśli planujesz przelewy, zrób je wcześniej"

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
mb,kris/dap
Źródło:
TVN24 Biznes
Stopy procentowe i droższe kredyty. Jak wygląda zdolność kredytowa przeciętnej rodziny?
Stopy procentowe i droższe kredyty. Jak wygląda zdolność kredytowa przeciętnej rodziny?TVN24
wideo 2/10
TVN24 Stopy procentowe i droższe kredyty. Jak wygląda zdolność kredytowa przeciętnej rodziny?

Bank Pekao, Santander, ING Bank Śląski, BNP Paribas - między innymi w tych bankach zaplanowano prace serwisowe w najbliższych dniach. W związku z tym klienci muszą przygotować się na utrudnienia w dostępie do niektórych usług.

"24.04.2022 w godz. 0:30-6:00 planowana jest przerwa techniczna systemu Express Elixir. W tym czasie nie zrobisz przelewu natychmiastowego Express Elixir i przelewu na telefon BLIK w aplikacji PeoPay. Jeśli masz zaplanowane przelewy w tych godzinach, wykonaj je wcześniej" - przekazał bank.

Z kolei Santander poinformował, że planuje "przerwę z piątku na sobotę". "Pracujemy nad usprawnieniami. Od 22:00 w piątek do 7:00 w sobotę usprawniamy nasze usługi. W tym czasie nie zalogujesz się do bankowości internetowej i aplikacji mobilnej. Karty i bankomaty będą działać" - podał bank.

"W nocy 25 kwietnia 2022, od godz. 0:30 do 1:00, przeprowadzimy prace serwisowe. W tym czasie mogą wystąpić problemy z wpłatami i wypłatami z urządzeń sieci ING/Planet Cash" - czytamy w komunikacie ING Banku Śląskiego.

"27.04.2022 od godziny 22:00 do 28.04.2022 do godziny 01:00 serwis www.bnpparibas.pl będzie niedostępny ze względu na zaplanowane prace serwisowe" - poinformował bank. Dodał, że podczas "niedostępności będzie wyświetlona strona umożliwiająca przejście do systemów transakcyjnych".

Bank podał, że "24.04.2022 r. w godz. 00:30-06:00 z powodu prac serwisowych prowadzonych po stronie Krajowej Izby Rozliczeniowej nie będzie możliwości dokonania płatności natychmiastowych Express Elixir".

Credit Agricole przekazał, że "w nocy z soboty na niedzielę (23/24.04), od 00:00 do 9:00 nie będą dostępne: serwisy CA24 (eBank, mobilny, tekstowy), automatyczny serwis telefoniczny IVR, płatności internetowe Przelew Online, BLIK".

"W tym czasie nie dostaniesz też powiadomień SMS o wykonanej transakcji kartą. Na naszej infolinii wyłącznie zastrzeżesz kartę. Wpłaconą gotówkę we wpłatomacie zaksięgujemy po zakończeniu przerwy. Jeśli planujesz przelewy, zrób je wcześniej. Karty płatnicze w sklepach i punktach usługowych oraz przy wypłacie z bankomatów będą działać normalnie. Jednak na wszelki wypadek miej przy sobie gotówkę" - podał bank.

"We wtorek 26.04.2022 r. w godzinach 00:00-01:30, z powodu zaplanowanych prac administracyjnych, będą występować przerwy w działaniu kart płatniczych, polegające na: braku możliwości dokonania transakcji kartą (gotówkowych i bezgotówkowych), w tym transakcji kartą w internecie, braku możliwości przyłączania/usuwania kart do/z portfeli cyfrowych XIAOMI PAY/GARMIN PAY/ GOOGLE PAY/APPLE PAY oraz dokonywania nimi transakcji" - poinformował bank.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mb,kris/dap

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości