Oszuści podszywają się pod duży bank. Uwaga na adres strony

Autor:
mb/ams
Źródło:
TVN24 Biznes
Tak oszust próbował przekonać policjanta do zainstalowania programu do zdalnego sterowania komputerem
Tak oszust próbował przekonać policjanta do zainstalowania programu do zdalnego sterowania komputeremtvn24.pl, policja Lubin
wideo 2/5
tvn24.pl, policja LubinTak oszust próbował przekonać policjanta do zainstalowania programu do zdalnego sterowania komputerem

Zespół cyberbezpieczeństwa w Komisji Nadzoru Finansowego (CSIRT KNF) ostrzega przed oszustami podszywającymi się pod Bank Millennium. Cyberprzestępcy przygotowali fałszywe strony banku.

CSIRT KNF w środę zamieścił ostrzeżenie w mediach społecznościowych. "UWAGA! Cyberprzestępcy przygotowali fałszywe strony podszywające się pod @BankMillennium, wyłudzające poświadczenia logowania do bankowości elektronicznej" - czytamy we wpisie na Twitterze.

"Pamiętajcie, aby zawsze dokładnie weryfikować adres strony, na której się znajdujecie!" - dodali przedstawiciele zespołu.

Do wpisu dołączono zrzuty ekranu stron przygotowanych przez oszustów, łudząco podobnych do tej prawdziwej. Cyberprzestępcy wykorzystują na nich logo Banku Millennium. Warto jednak zwrócić uwagę na fałszywy adres strony do logowania: bankmlenium.online/offers.php.

Oszuści podszywają się pod banki

Trwa ofensywa oszustów, którzy podszywają się pod banki. W ostatnich dniach informowaliśmy o cyberprzestępcach podszywających się pod Santander Bank Polska. Oszuści w fałszywych wiadomościach informują o tym, że trzeba rzekomo potwierdzić dane lub je zweryfikować.

Na celowniku oszustów znaleźli się też klienci Bank BNP Paribas. Z kolei niedawno PKO BP informował o oszustach podszywających się pod bank. Cyberprzestępcy mieli wysyłać wiadomości, które zawierają szkodliwe oprogramowanie.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mb/ams

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości