Mniejsze zyski Samsunga. Gigant traci 30 proc.

Tech


5,44 mld dolarów - tyle według prognoz zarobił w pierwszych trzech miesiącach gigant technologiczny Samsung. Oznacza to, że producent sprzętu elektronicznego z Korei Południowej zarobił o 30 proc. mniej niż rok temu.

Samsung Electronics poinformował, że jego zysk operacyjny za pierwszy kwartał tego roku wynosi 5,44 mld dolarów. Jeśli te wstępne szacunki się sprawdzą, to będzie oznaczało, że producent sprzętu elektronicznego z Korei Południowej zarobił aż o 30 proc. mniej niż w pierwszych trzech miesiącach 2014 roku. Wówczas jego zysk wynosił około 8 mld dolarów.

Kiepskie wyniki

Już pełne dane finansowe firmy poznamy jeszcze w tym miesiącu. Według władz firmy mniejsze zyski to efekt rywalizacji z Apple, a także chińskim producentem smartfonów firmą Xiaomi.

Bryan Ma, analityk IDC twierdzi, że rynek spodziewał się kiepskich wyników finansowych Samsunga. Głównie przez to, że rynek jest coraz mocniej nasycony smartfonami.

Nadrobi?

- Nie jest pewne, że zysk będzie jeszcze gorszy. Warto jednak pamiętać, że Samsung, to nie tylko smartfony. Więc jeśli jego zyski w sprzedaży smartfonów spadły, to koncern może to nadrobić w innych segmentach - uważa Bryan Ma.

Autor: msz / Źródło: BBC,