Tech

CD Projekt z Oscarami dla twórców gier. "Wiedźmin" najlepszą grą tego roku

Tech

Szaleństwo w sklepach i przed komputerami – „Wiedźmin” znów przyciąga jak magnez. Na chwilę nawet Geralt z Rivii skupił na sobie uwagę premier Ewy Kopacz i prezydenta Bronisława Komorowskiego. Trzecia część trylogii gry komputerowej  – „Wiedźmin 3: Dziki Gon” – miała swoją oficjalną premierę i – co widać po tłumach w tysiącach sklepów – fani zdecydowanie na nią czekali. Na świecie „Wiedźmin” to polski znak firmowy i nie ma lepszej fabularnej gry, więc nic dziwnego, że trzeciej części sprzedało się już 1,5 miliona sztuk.
„Wiedźmin 3: Dziki Gon” polskim towarem eksportowym

Trzecia edycja z serii gier o "Wiedźminie" zgarnęła dwa tytuły z siedmiu nominacji, które uzyskała w The Game Awards 2015. Jedną z nich jest statuetka gry roku 2015 za polską produkcję Wiedźmin 3: Dziki Gon. Tym samymi pokonali takie głośne tytuły jak Bloodborne, Metal Gear Solid V czy Fallout 4. Wszystkie zebrały świetne recenzje na całym świecie i mogą pochwalić się świetnymi wynikami sprzedaży. Do twórców gry ze studia Projekt CD trafił zaś tytuł najlepszego dewelopera.

To nie jedyne statuetki, jakie zgarnęła gra stworzona przez polskich producentów. Do Wiedźmina 3: Dziki Gon powędrował także tytuł RPG roku, a jej twórcę - firmę CD Projekt RED jury uznało za najlepszego dewelopera.

"Nikt w nas nie wierzył"

- Zaczęliśmy w 2002 roku, marząc o stworzeniu dojrzałego, jak najbardziej nieliniowego "erpega" – i nikt w nas nie wierzył. Po pięciu latach – wyłącznie na "pecetach" – pojawił się pierwszy Wiedźmin. Po nim Wiedźmin 2. A ta nagroda podsumowuje wszystkie trzy gry z serii - mówił Marcin Iwiński, współtwórca firmy CD Projekt, która na konkursowej scenie pojawiał się dwukrotnie, jak podaje portal gryonline.pl.

Ważni konkurenci

Wyróżnienie dla polskiej gry cieszy tym bardziej, że plebiscyt The Game Awards 2015 jest jednym z większych wydarzeń branżowych w mijającym roku. Trzeci "Wiedźmin" miał dość silną konkurencję w postaci dwóch ważnych gier - Falout 4 oraz Metal Gear Solid V.

Autor: ag / Źródło: TVN24, gryonline.pl

Pozostałe wiadomości