Urządzenia, które nie odniosły sukcesu, bo pojawiły się za wcześnie. Oto dziesięć z nich

Tech

Urządzenia, które nie odniosły sukcesu, bo pojawiły się za wcześnie - cz.1tvn24bis.pl
wideo 2/3

Nokia N-Gage, Samsung Q1, czy MSN Smart Watch - to tylko niektóre z pomysłowych produktów, które nie odniosły sukcesu, bo pojawiły się na rynku za wcześnie. Poniżej przedstawiamy dziesiątkę takich urządzeń.

10. Virtual Boy od Nintendo - rok 1995

Konsola do gier z goglami wirtualnej rzeczywistości.
Zapowiadano rewolucję i niesamowitą grafikę 3D, skończyło się głównie na bólach głowy i finansowej klapie.

9. Nokia N-Gage - rok 2003

Konsolofon - czyli urządzenie pełniące jednocześnie rolę telefonu i konsoli. Produkt był niewygodny w użytkowaniu i stał się finansową porażką.

8. Xybernaut Poma - rok 2002

Zanim zdążyliśmy zapomnieć o Google Glass, mogliśmy już założyć na siebie cały komputer. Ta nieco zbyt dosłowna interpretacja komputera ubieralnego szybko zniknęła z rynku.

7. TurboGrafx-16 - rok 1987

Pierwsza konsola do gier wykorzystująca napęd (zewnętrzny) CD-ROM. I to na kilka lat przed kojarzoną z tym formatem konsolą Sony PlayStation.

6. WebTV - rok 1996

Czyli po prostu Internet w telewizorze. Dzięki przystawce, którą trzeba było do telewizora podłączyć. W 1996 roku mało kto wiedział, jak z Internetu korzystać. 5. MSN Smart Watch - rok 2004

Jedna z pierwszych prób podłączenia zegarków do globalnej sieci. Zegarek miał być częścią większej gamy produktów "smart" oferowanych przez Microsoft.

4. Newton Message Pad - rok 1993

Dziadek iPadów i iPhone'ów. Tablet Apple’a z ekranem dotykowym z dedykowanym rysikiem. Palmtop nie odniósł oczekiwanego sukcesu, ale był jednym z pierwszych kroków na drodze do popularyzacji tabletów.

3. Samsung Q1 - rok 2006

Kolejny tablet, który pojawił się za wcześnie. Nie pomogła też wysoka cena.

2. Sharp Actius RD3D - rok 2004

Laptop, który oferował obraz 3D - bez żadnych okularów. Z podobnej technologii korzystają dziś niektóre konsole przenośne czy monitory.

1. Hewlett Packard 150 - rok 1983

Bardzo wydajny (w tamtym okresie) komputer osobisty z ekranem dotykowym wydany w 1983 roku. Może funkcjonować jako synonim produktu, który wyprzedził swoje czasy.

Autor: db/gry / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Evan Amos/Wikipedia