Specjalna sygnalizacja świetlna. Dla uzależnionych od telefonów

Niemieckie miasto testuje specjalną sygnalizację. Dla uzależnionych od telefonów
Niemieckie miasto testuje specjalną sygnalizację. Dla uzależnionych od telefonów
tvn24bis
tvn24bisNiemieckie miasto testuje specjalną sygnalizację. Dla uzależnionych od telefonów

Specjalną sygnalizację świetlną dla osób uzależnionych od telefonów komórkowych testuje niemieckie miasto Augsburg. System ma chronić pieszych, których wzrok wpatrzony jest w ekran smartfonu.

Sygnalizacja świetlna, która ma chronić osoby uzależnione od telefonów komórkowych przed np. wejściem pod rozpędzony tramwaj, składa się z wmontowanych w chodniki ledowych światełek. Dzięki temu, że znajdują się tak nisko, osoby namiętnie wpatrujące się w ekrany smartfonów będą miały szansę zauważyć je choćby kątem oka.

Większe bezpieczeństwo

Światła będą migać na czerwono, kiedy pieszy nie będą mogli przejść przez tory tramwajowe oraz zielono, kiedy przejście będzie bezpieczne. - Chcemy przeprowadzić testy na dwóch przystankach tramwajowych i dowiedzieć się, co piesi myślą o takich światłach. To zajmie trochę czasu. Istnieje wiele miejsc, w których takie rozwiązania mogą się przydać. Warto sprawdzić je wszędzie tam, gdzie jest duży ruch pieszych - mówi Tobias Harms, dyrektor pionu komunikacji miejskiej w Augsburgu.

Dobry pomysł?

Zdaniem mieszkańców miasta to bardzo dobry pomysł, który zwiększy bezpieczeństwo pieszych. - Kiedy patrzysz w telefon, od razu zobaczysz w światła - mówi jedna z mieszkanek. - Na tych przystankach miało miejsce kilka wypadków. Wszystko, co zwiększa bezpieczeństwo pieszych, jest dobrym pomysłem - wtóruje inny mieszkaniec Augsburga.

Autor: msz//km

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości