Google liczy zyski, Amazon straty

Tech

SHUTTERSOCKGoogle liczy zyski

Amerykański gigant technologiczny Google poinformował o 4-proc. wzroście zysków. W pierwszych trzech miesiącach roku wyniósł on 3,59 mld dolarów. Takiemu wynikowi pomogły głównie wysokie wpływy z reklam - pisze BBC News. Problemy z zarabianiem ma wciąż Amazon.

Google poinformował, że właśnie ten sektor działalności wygenerował w I kwartale 15,5 mld dolarów przychodu. To 11 proc. wzrost w porównaniu z tym samym okresem rok wcześniej.

Kontynuacja

W górę poszły także sumaryczne przychody firmy - o 12 proc. do 17,3 mld dolarów. Jednak - jak zauważa BBC News - także ten technologiczny gigant został uderzone przez silnego dolara. Już po zamknięciu rynków akcje Google zyskały na wartości ponad 3 proc. “Kontynuujemy dobry czas w naszym biznesie reklam mobilnych” - podkreślił cytowany w komunikacie firmy szef finansowy Google Patrick Pichette.

A jak u Amazona?

W chwili gdy Google informuje o dużych zyskach, stratę raportuje inny technologiczny gigant - Amazon. W pierwszym kwartale 2015 r. strata ta wyniosła 57 mln dolarów.

- Serwis Amazon jest biznesem wartym 5 mld dolarów i nadal rośnie - podkreślił szef Amazona Jeff Bezos.

Jak informuje BBC News, Amazon zaraportował lepszy od oczekiwań wzrost w przychodach. Wyniósł on 15 proc. i osiągnął poziom 22,7 mld dolarów. Sprzyjała temu głównie sprzedaż w USA, na największym rynku dla Amazona.

Komentatorzy zwracają uwagę na fakt, że po raz pierwszy firma podała, jak radzi sobie w dziedzinie usług w chmurze. I informacja ta napawa optymizmem. Zysk odpowiedzialnego za ten obszar oddziału - Amazon Web Services - skoczył o niemal 50 proc. do 1,57 mld dol.

W reakcji na dane akcje firmy najpierw spadły, by już po zakończeniu handlu wzrosnąć o blisko 5 proc.

Autor: mn / Źródło: BBC News, Reuters

Źródło zdjęcia głównego: SHUTTERSOCK