Polski producent gier z historycznym rekordem

TVN24 Biznes

Prezes CD Projekt: "Wiedźmin 3: Dziki gon" to szczyt ekstraligiTVN24 BiS
wideo 2/3

Kurs akcji CD Projekt wystrzelił we wtorek do rekordowego poziomu. To reakcja inwestorów na wyniki finansowe spółki w pierwszym półroczu 2018 roku. Pozytywnie odebrano również opublikowanie przez studio fragmentu rozgrywki długo oczekiwanej gry Cyberpunk 2077.

W pierwszym półroczu 2018 r. grupa CD PROJEKT wypracowała 168 mln zł przychodów ze sprzedaży i ponad 52 mln zł zysku netto.

Spółka poinformowała, że wydatki na produkcję nowych gier, w tym związane z przygotowaniami Cyberpunka na targi branżowe oraz zbliżającą się premierą pełnej wersji GWINTA i Wojny Krwi, wyniosły 51 mln zł. Skumulowane saldo nakładów na prace rozwojowe na koniec czerwca br. wyniosło 197 mln zł.

Kurs akcji spółki na warszawskim parkiecie zakończył wtorkową sesję z 3,4-procentowym wzrostem. Tuż po godz. 9.00 za jedną akcję trzeba było zapłacić 222,40 zł, najwięcej w historii.

Notowania CD Projekt z 28 sierpniastooq.pl

Powolne odkrywanie kart

W poniedziałek studio CD Projekt RED na łamach serwisu YouTube zamieściło 48-minutowy fragment rozgrywki z Cyberpunku 2077. Wcześniej twórcy przedstawili szerokiej publiczności jedynie filmowy zwiastun tytułu.

Cyberpunk 2077 to komputerowa gra RPG tworzona na platformy Microsoft Windows, PlayStation 4 i Xbox One. Produkcja powstaje na motywach towarzyskiej gry fabularnej "Cyberpunk 2020". Akcja ma się rozgrywać w podzielonej na sześć dzielnic fikcyjnej kalifornijskiej metropolii Night City.

Według informacji udzielonych przez CD Projekt RED podczas czerwcowych targów E3 w amerykańskim Los Angeles Cyberpunk 2077 pozostaje w bardzo wczesnym stadium. W trakcie sierpniowych targów Gamescom w niemieckiej Kolonii producent gry Richard Borzymowski zapewnił media, że główny wątek fabularny tytułu da się już ukończyć.

CD Projekt RED nie ujawniło dotychczas planowanej daty premiery gry Cyberpunk 2077 ani podjęcia ewentualnych otwartych beta-testów.

Autor: tol / Źródło: PAP, tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: CD Projekt/stooq.pl