Będzie nowy budżet. Szydło szuka pieniędzy na obietnice

Pieniądze

tvn24Beata Szydło o budżecie

Rada Ministrów przedłoży nowy projekt, w którym będziemy chcieli ująć również te zadania priorytetowe, o których mówiłam w expose i które mieszczą się w naszym programie - zapowiedziała premier Beata Szydło po wtorkowym posiedzeniu rządu.

Jak mówiła Szydło, minister finansów Paweł Szałamacha przedstawił na posiedzeniu RM informację na temat realizacji tegorocznego budżetu. - Rozmawialiśmy o harmonogramie prac nad budżetem na rok 2016 - podała szefowa polskiego rządu.

- Wyznaczyliśmy sobie także harmonogram prac do końca bieżącego roku i przyjęliśmy założenia projektów, które do końca tego roku będą przyjmowane i będą procedowane - wskazała

PiS ocenia stan finansów publicznych

Wiadomo już, że na koniec roku nie będą zrealizowane wszystkie założone w tegorocznym budżecie przychody - oświadczyła premier Beata Szydło po wtorkowym posiedzeniu rządu. Powtórzyła, że priorytetem jest program 500 plus. - Ten program (500 plus) będzie realizowany w przyszłym roku. Już chcemy zabezpieczyć w związku z tym środki - zapewniła szefowa rządu. - W tej chwili pracujemy nad projektem budżetu na przyszły rok, weryfikując też te założenia, które były przygotowane przez naszych poprzedników, zmierzając się z tym, co w tegorocznym budżecie się dzieje na koniec roku. Wiadomo już, że nie będą zrealizowane wszystkie założone przychody - zaznaczyła szefowa rządu. Jak mówiła, minister finansów dokonuje teraz "bardzo rzeczowej, rzetelnej oceny sytuacji finansów publicznych". Szefowa rządu wskazała, że trzeba przesunąć środki pomiędzy działami, jeśli chodzi o funkcjonowanie ministerstw. - Mamy w tej chwili zmienioną strukturę rządu. Jest nad czym pracować. Już wkrótce pan minister finansów ogłosi, jakie są nasze propozycje - podkreśliła.

Według planów rząd miał zająć się we wtorek informacją ministra finansów na temat realizacji budżetu państwa w roku 2015 oraz harmonogramem prac nad projektem budżetu państwa na rok 2016.

Autor: km / Źródło: PAP