Najwyższa wygrana w europejskiej loterii w Polsce. Wiemy, gdzie padł rekord

[object Object]
Wygrała milion funtów. Pozwała loterię do sądu, bo pieniądze "zniszczyły jej życie"tvn24
wideo 2/4

5 815 561,60 zł - tyle od piątku wynosi najwyższa wygrana, jaka padła do tej pory w Eurojackpot w Polsce. Rekord padł w Radomsku. To zarazem druga wygrana drugiego stopnia w loterii odnotowana w naszym kraju - informuje Totalizator Sportowy.

W piątek wylosowano następujące liczby: 11, 16, 18, 22, 43 oraz 7, 8.

Pozwoliło to na zgarnięcie jednemu graczowi z Polski ponad 5,8 mln zł. To druga wygrana drugiego stopnia w Eurojackpot odnotowana w naszym kraju. Pierwsza padła w Polsce 29 września tego roku w Łańcucie. Była warta 2 544 958,40 zł.

Ponadto w piątkowym losowaniu odnotowano w Polsce dwie wygrane po blisko 25,5 tys. zł. Najwięcej, bo ponad 19 tysięcy, graczy zgarnęło po 29,90 zł.

Tabela z wygranymi, które padły 24 listopada w Eurojackpot w Polscelotto.pl

Główna wygrana padła tymczasem w Danii, do zwycięzcy powędruje 10 milionów euro.

Jak zagrać

Grę Eurojackpot we wrześniu na polski rynek wprowadził Totalizator Sportowy, właściciel marki Lotto, który jest spółką skarbu państwa z ograniczoną odpowiedzialnością, działającą od ponad 60 lat na rynku loteryjnym. Opłata za zakład wynosi 12,50 zł. Grający typuje 5 z 50 liczb oraz 2 z 10 liczb. Można grać na własne liczby lub metodą na chybił trafił. Zakład zawierany jest na jedno najbliższe losowanie. Żeby zagrać, należy odwiedzić jedną z około 17 tysięcy kolektur Lotto na terenie całego kraju. Wygrane równe i wyższe niż 10 mln euro wypłacane są w euro, ale na życzenie grającego mogą być wypłacone w polskiej walucie.

Europejska loteria

Eurojackpot to gra liczbowa o europejskim zasięgu, która została uruchomiona w marcu 2012 roku.

Jak podkreśla Totalizator Sportowy, loteria pozwala na generowanie wygranych o wysokościach teoretycznie niemożliwych do osiągnięcia w grach oferowanych na pojedynczych rynkach. Gra powstała właśnie w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku, oczekującego wyższych kumulacji niż oferowane przez pojedyncze firmy loteryjne.

Autor: mb//sta / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Totalizator Sportowy

Pozostałe wiadomości