Zmiany w podatkach. "Jest pewna różnica zdań pomiędzy Porozumieniem a PiS"

Autor:
mb
Źródło:
PAP
Rzecznik rządu Piotr Mueller o zmianach w podatkach
Rzecznik rządu Piotr Mueller o zmianach w podatkach
wideo 2/7
mueller o podatkach

Rzecznik rządu Piotr Mueller podkreślił, że rząd zdeterminowany jest, aby w tym tygodniu przedstawić do konsultacji społecznych projekt dotyczący zmian podatkowych, zaproponowanych w ramach Polskiego Ładu. Jednocześnie przyznał, że "jest pewna różnica zdań pomiędzy Porozumieniem a Prawem i Sprawiedliwością".

Rzecznik rządu Piotr Mueller na poniedziałkowej konferencji prasowej przypomniał, że w ubiegłym tygodniu odbyło się spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego, wicepremiera Jarosława Gowina oraz ekspertów z obu stron i parlamentarzystów. - Była dyskutowana między innymi kwestia ustawy podatkowej. Pewne korekty tych przepisów, propozycji w tej chwili mają miejsce - powiedział rzecznik rządu.

- Oczywiście mamy pewne różnice zdań co do kwestii związanych ze składką zdrowotną, co do opodatkowania przedsiębiorstw (...) Tu wokół tych kwestii dyskusja jest prowadzona. Natomiast jestem przekonany, że w tym tygodniu znajdziemy jakieś rozwiązanie, które zadowoli obie strony. Jest nasza determinacja, aby w tym tygodniu przedstawić już do konsultacji społecznych gotowy pakiet podatkowy, obejmujący całość rozwiązań podatkowych wskazanych w Polskim Ładzie - dodał.

Mueller był dopytywany, czy jest szansa, że rząd przychyli się do propozycji wicepremiera Gowina, by można było odpisywać od podatku składkę zdrowotną. - Jest pewna różnica zdań pomiędzy Porozumieniem a Prawem i Sprawiedliwością, natomiast warto też wrócić do sedna rozwiązań. Te rozwiązania z jednej strony obniżają podatki dla 18 milionów obywateli, w szczególności dla osób, które zarabiają poniżej średniej krajowej - powiedział rzecznik rządu.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Bez porozumienia

Wcześniej w poniedziałek, podczas posiedzenia Rady Dialogu Społecznego, wicepremier Jarosław Gowin powiedział, że nie ma na razie uzgodnień wewnątrz koalicji rządowej co do kwestii podatkowych związanych z Polskim Ładem.

Dodał, że on sam i jego ugrupowanie odniesie się do projektu dopiero po jego opublikowaniu i po zapoznaniu się ze szczegółami.

Autor:mb

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości