Megafuzja? Play rozmawia z UPC

Pieniądze

UPC, TVN24Największa telewizja kablowa w kraju i czwarty operator komórkowy mogliby stworzyć jeden organizm o rocznych przychodach 6 mld zł

UPC Polska i P4, operator sieci Play mogą połączyć siły - informuje "Rzeczpospolita". Największa telewizja kablowa w kraju i czwarty operator komórkowy mogliby stworzyć jeden organizm o rocznych przychodach 6 miliardów złotych. Do rozmów w tej sprawie miało dojść w ostatnim czasie w Warszawie.

Spekulacje wydają się realne biorąc pod uwagę obecność na konferencji o fuzjach i przejęciach w Warszawie, szefa P4 Joergena Banga-Jensena oraz Jamesa Ryana, głównego stratega Liberty Global, amerykańskiej grupy, do której należy UPC Polska.

Bez komentarza

Zdaniem rozmówcy "Rzeczpospolitej", menedżer tego pokroju nie przyjeżdża na takie konferencje bez ważniejszych spraw.

Przy okazji konferencji miało bowiem dojść do spotkania Ryana z udziałowcami P4 - z funduszu Novator, który kontroluje islandzki miliarder Thor Bjorgolfsson oraz Tollerton, wehikuł Greka Panosa Germanosa.

Zarówno UPC Polska oraz P4 nie komentują tych doniesień.

Jak przypomina jednak gazeta, Ramiro Lafarga, szef UPC Polska, kilka miesięcy temu nie wykluczał, że kablówka nabędzie jakąś sieć komórkową.

Liberty Global International, to grupa firm świadczących usługi płatnej telewizji, dostępu do szerokopasmowego internetu i telefonii. Na rynku działa od 25 lat, a w Europie Liberty jest obecna od 2005 r.

Autor: mb / Źródło: Rzeczpospolita

Źródło zdjęcia głównego: UPC, TVN24