"Groźba utraty pieniędzy i kontroli nad kontem". Największy bank w Polsce ostrzega

TVN24 Biznes | Pieniądze

Autor:
mb/dap
Źródło:
TVN24 Biznes
Eksperci przestrzegają przed oszustami internetowymiTVN24 BiS
wideo 2/3
TVN24 BiSEksperci przestrzegają przed oszustami internetowymi

PKO BP ostrzega przed oszustami podszywającymi się pod bank. "Przestępcy rozsyłają fałszywe prośby o potwierdzenie danych osobowych" - czytamy w komunikacie.

Przedstawiciele największego banku w Polsce poinformowali w środowym komunikacie, że w wiadomościach e-mail, w których oszuści podszywają się pod PKO Bank Polski "znajduje się prośba o zaktualizowanie systemu zabezpieczeń, potwierdzenie danych osobowych i kliknięcie w link".

Jak podkreślono, wiadomości są rozsyłane z fałszywych adresów mailowych, które sugerują, że przychodzą one z banku. Link kieruje do podrobionej strony serwisu transakcyjnego.

"Prosimy, aby nie klikać w linki w tych mailach. Linki służą wyłudzaniu danych przez przestępców" - zaznaczyli przedstawiciele PKO BP. "Kliknięcie w link i podanie danych logowania na fałszywej stronie grozi utratą pieniędzy i kontroli nad kontem" - dodali.

Do komunikatu dołączono przykład maila z fałszywą informacją.

Przykład wiadomości od oszustówPKO BP

Klienci PKO BP, którzy padli ofiarą oszustów, są proszeni o pilny kontakt z infolinią banku.

Kolejne ostrzeżenie

To kolejne ostrzeżenie przed oszustami w ostatnich dniach. W ubiegłym tygodniu BNP Paribas poinformował, że w ostatnich tygodniach odnotowano wzrost liczby domen łudząco podobnych do tych prawdziwych, które najczęściej pojawiają się w formie reklamy po wpisaniu w wyszukiwarce na przykład nazwy banku.

O fałszywych stronach do logowania wcześniej informował Santander Bank Polska. Jak mogliśmy przeczytać w komunikacie, przestępcy "próbują wyłudzić dane kart płatniczych".

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Autor:mb/dap

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock