Rekord wyrównany. Niemiec zgarnął fortunę w europejskiej loterii

Pieniądze


Główna nagroda w europejskiej loterii EuroJackpot, wynosząca 90 mln euro, trafi do gracza z Badenii-Wirtembergii na południu Niemiec, który poprawnie wytypował zwycięską kombinację siedmiu liczb - poinformowali w sobotę organizatorzy gry.

Losowanie odbyło się w piątek wieczorem w Helsinkach, a właściciel wygrywającego kuponu złożył go w kolekturze tego samego dnia, a więc tuż przed upłynięciem terminu. Na kuponie, za który zapłacił 20 euro, skreślił liczby 7, 10, 25, 39 i 42 oraz dwie dodatkowe - 3 i 6. To nie jedyny zwycięzca z Niemiec - osiem innych osób z tego kraju podało pięć poprawnych liczb i jedną dodatkową, za co otrzymają po ok. 2,8 mln euro.

Niemiec wyrównał tym samym dotychczasowy rekord należący do gracza z Czech, który 15 maja 2015 roku także wygrał 90 milionów euro.

Szanse na wygraną

Jak podają organizatorzy EuroJackpot, w grze mogą brać udział gracze z 17 krajów europejskich: Chorwacji, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Hiszpanii, Holandii, Islandii, Litwy, Łotwy, Niemiec, Norwegii, Słowacji, Słowenii, Szwecji, Węgier oraz Włoch.

W Polsce loteria jest dostępna przez internet.

Aby zdobyć główną nagrodę, należy poprawnie wytypować 5 z 50 oraz 2 z 10 podanych liczb. Szansa na skreślenie zwycięskiej kombinacji wynosi jednak 1 do 95 milionów.

Rekordowe wygrane w loteriach. Zobacz materiał TVN24 BiS (06.05.2016):

Rekordowe wygrane w loteriach

Autor: mb / Źródło: PAP