Duży bank skokowo podnosi opłatę. W piątek wieczorem

Pieniądze

sxc.humBank podnosi opłaty za ubezpieczenie karty

W piątek wieczorem 1 lipca mBank wysłał do klientów informację o podniesieniu opłat za ubezpieczenie karty. Mają one wzrosnąć aż o 63 proc. Klienci dostali więc miesiąc na decyzję, czy rezygnują z tej usługi, czy też płacą więcej. Wielu jest oburzonych.

mBank jest jednym z liderów polskiego rynku kapitałowego. Wczoraj wieczorem klienci mBanku posiadający ubezpieczeniowy Pakiet Bezpieczna Karta, dostali informację o podwyżce opłat. Mają one wzrosnąć z obecnych 3 zł miesięcznie do 4,9 zł i to już od 1 sierpnia 2016 r.

Rozszerzona odpowiedzialność

mBank tłumaczy podwyżkę tym, że ulegają zmianie ogólne warunki ubezpieczenia. Przede wszystkim została rozszerzona odpowiedzialność "o dodatkowe koszty, takie jak koszty wydania nowej karty w miejsce utraconej" oraz koszt "opłat i prowizji związanych z nieuprawnionym użyciem karty".

Klienci dowiedzieli się też, że wydłużony został z 2 do 6 godzin czas, w którym bank chroni od kradzieży gotówkę wypłaconą przy użyciu kary. Ubezpieczenie obejmuje też zwrot pieniędzy na wypadek utraty lub uszkodzenia mienia zakupionego za pomocą karty.

"Poszerzenie zakresu ubezpieczenia wiąże się ze zmianą opaty miesięcznej za ubezpieczenia z 3 zł na 4,90 zł. Zmieniona opłata obowiązywać będzie Cię od 1 sierpnia 2016 r." - poinformował mBank.

Jak zrezygnować

Kilku klientów jeszcze tego samego dnia na profilu społecznościowym mBanku zapowiedziało, że rezygnuje z usługi. Byli oburzeni skalą podwyżki, pojawiła się też w tym kontekście informacja o niedawnej awarii, związanej z wypłatą pieniędzy z kart mBanku.

Jak informuje mBank, jeśli nowe warunki nie będą dla klienta akceptowalne, może on w każdym momencie zrezygnować z ubezpieczenia.

"W tym celu możesz złożyć ubezpieczającemu oświadczenie w formie pisemnej, ustnej przez telefon lub w formie elektronicznej, o ile ubezpieczający udostępni taką funkcjonalność. W przypadku rezygnacji z ubezpieczenia ochrona ubezpieczeniowa wygaśnie z końcem okresu, za który została zapłacona składka" - zaznaczono.

Rezygnacja nie będzie wiązać się z żadnymi zmianami warunków korzystania z karty debetowej - poinformował mBank.

Budowy stoją, bo banki nie dają kredytów:

Autor: MS / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: sxc.hu