Wygraj gigantyczne pieniądze. Na co wydać fortunę z totka?

Pieniądze

ShutterstockW czwartkowym losowaniu do wygrania jest aż 40 mln złotych

Ta kwota rozpala wyobraźnię każdego. 40 milionów złotych, aż tyle czeka na zwycięzcę czwartkowej kumulacji totka. Podpowiadamy, co możemy kupić za taką fortunę.

W czwartek kumulacja może wynieść 40 mln zł. Jeśli znajdzie się osoba, która jako jedyna prawidłowo skreśli szczęśliwe numery to trafi ona na szczyt listy najwyższych wygranych w Lotto.

Co kupić?

Zapewne każdy zastanawiał się kiedyś, co zrobiłby z taką sumą pieniędzy. Pracować dalej, czy z pracy zrezygnować? Dom, samochód, podróż dookoła świata? Nie ma problemu. Wygrana liczona w milionach wystarczy, by spełnić każdą zachciankę.

Ale pewnie każdy ma jakąś swoją listę priorytetów w tej sprawie.

Niektórzy mówią, że dobry samochód jest wart każdych pieniędzy. Jeśli jednak przyjmiemy, że przeciętnemu Nowakowi wystarczy średniej klasy popularny kompakt wart ok. 60 tys. zł, mógłby ich kupić - za 40 mln zł - ponad 665.

Podobnie jak w przypadku 3-pokojowego mieszkania w jednym z dużych polskich miast. Na zakup nieruchomości również trzeba przygotować się na wydatek rzędu 400 tys. zł. Chyba że ktoś marzy o tym żeby zamieszać w apartamencie nad brzegiem morza. Wtedy koszt wzrośnie, ale dla milionera, to nadal będzie opcja w zasięgu ręki.

Podróżowanie, niektórzy uważają, że to najlepszy sposób na życie. Kilka razy dookoła świata, za rekordową wygraną pieniędzy na pewno nam wystarczy. Można również pomyśleć o tym żeby trochę pieniędzy zainwestować. Jest na to kilka sposobów.

Najbezpieczniejsza, ale też najmniej korzystna pod względem zarobku jest lokata. Warto pamiętać, że lepiej tak dużych pieniędzy nie lokować w jednym banku, a rozbić na kilka. Lokaty gwarantowane są przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny, jednak tylko do wysokości 100 tys. euro. A to oznacza, że kwotę trzeba by ulokować w blisko stu kontach.

Dla bardziej odważnych czeka giełdowa gra, inwestycja w drogie i rzadkie przedmioty, może w sztukę. Nie brakuje bowiem aukcji z wyjątkowymi dziełami.

Podatek

Z wygranej cieszyć będzie się także fiskus. W przypadku kwot powyżej 2 280 zł pobierany jest bowiem podatek w wysokości 10 proc. wygranej kwoty. Wypłata wygranej w Lotto nie jest dzielona na raty. Gracz odbiera ją w całości. Od niego zależy, czy chce wziąć pieniądze w gotówce, czy woli, by przelano mu ją na konto lub kilka kont bankowych.

Wygrał ponad 35 mln zł w lotto. Nareszcie zgłosił się po wygraną (15.09.2015):

Wygrał ponad 35 mln zł w lotto. Nareszcie zgłosił się po wygranątvn24

Autor: mb/gry / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock