Pieniądze

Kumulacja w totku. Na co wydać gigantyczną wygraną?

Pieniądze

We wtorkowym losowaniu można wygrać 30 mln złotych

30 mln złotych - tyle we wtorek będzie można wygrać w trakcie najbliższego losowania loterii. Ogromna suma trafi do osoby, która skreśli na swoim kuponie sześć odpowiednich liczb.

Kumulacja w Lotto może zostać rozbita we wtorek 3 maja. Szczęśliwiec, który w pojedynkę skreśli odpowiednie liczby i wygra 30 mln złotych, znajdzie się na liście pięciu największych wygranych w historii zakładów. De facto na jego konto trafi ok. 27 mln zł.

Do tej pory największa wygrana padła w zeszłym roku. Wówczas szczęśliwy posiadacz zwycięskiego kuponu zgarnął aż 35 mln złotych.

Co kupić?

Każdy kto gra w Lotto od czasu do czasu planuje co zrobić i na co wydać wygrane pieniądze. Dom, samochód, podróż dookoła świata, mnóstwo gadżetów - wygrana liczona w milionach wystarczy, by spełnić każdą zachciankę. Ale pewnie każdy ma jakąś swoją listę priorytetów w tej sprawie. Niektórzy mówią, że dobry samochód jest wart każdych pieniędzy. Jeśli jednak przyjmiemy, że przeciętnemu Kowalskiemu wystarczy średniej klasy popularny kompakt wart ok. 60 tys. zł, to mógłby ich kupić - za 30 mln zł - aż 500 sztuk. Chcąc w jednym z dużych polskich miast kupić 3-pokojowe mieszkanie, trzeba przygotować się na wydatek rzędu 400 tys. zł. Za 30 mln zł takich mieszkań możemy mieć 75. Chyba że ktoś woli mieszkać np. w pałacyku z XVIII wieku. Podróżowanie - niektórzy uważają, że to najlepszy sposób na życie. Kilka razy dookoła świata - pieniędzy na pewno nam wystarczy. Ale może warto też trochę pieniędzy zainwestować? Jest kilka możliwości. Dobrze przynajmniej część odłożyć w takim miejscu, by pracowały dla nas. Najbezpieczniejsza, ale też najmniej korzystna (szczególnie przy tak niskich stopach procentowych) pod względem zarobku jest lokata. Warto pamiętać, że lepiej tak dużych pieniędzy nie lokować w jednym banku, a rozbić na kilka. Lokaty gwarantowane są przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny, jednak tylko do wysokości 100 tys. euro. Ato oznacza, że kwotę trzeba by ulokować w ponad stu kontach. Dla bardziej odważnych czeka giełdowa gra, inwestycja w drogie i rzadkie przedmioty, może w sztukę. Wyobraźnia nie zna tutaj granic.

Podatek

Trzeba pamiętać, że wygrane są opodatkowane. W przypadku kwot powyżej 2 280 zł pobierany jest podatek w wysokości 10 proc. wygranej kwoty. Wypłata wygranej w Lotto nie jest dzielona na raty. Gracz odbiera ją w całości. Od niego zależy, czy chce wziąć pieniądze w gotówce, czy woli, by przelano mu ją na konto lub kilka kont bankowych.

Autor: msz/gry / Źródło: tvn24bis.pl,

Pozostałe wiadomości