Za pięć lat Warszawa nie do poznania

TVN24 Biznes

Aktualizacja:
TVN24Na następne pięć lat Warszawa zamieni się w plac budowy

Ratusz w Pałacu Saskim, mosty: Krasińskiego i Północny oraz druga linia metra, łącząca rondo Daszyńskiego ze stacją Stadion lub Dworzec Wileński - to główne cele inwestycyjne, jakie do 2012 obiecała zrealizować prezydent Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Stołeczny ratusz poinformował, że planowana jest również budowa trzech warszawskich obwodnic - jedna z nich, tzw. obwodnica śródmiejska, ma powstać na odcinku rondo Wiatraczna-dzielnica Targówek.

Inna planowana inwestycja - budowa Muzeum Sztuki Nowoczesnej, wiąże się z tym, że Warszawa ubiega się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Tymczasem - zdaniem Gronkiewicz-Waltz - "nic tak nie nadaje miastu seksapilu, jak współczesna sztuka".

Nic tak nie nadaje miastu seksapilu, jak współczesna sztuka Nic tak nie nadaje miastu seksapilu, jak współczesna sztuka

Plany dotyczące Warszawy jej prezydent przedstawiła na poniedziałkowym spotkaniu z polonijnymi dziennikarzami na Zamku Królewskim.

W spotkaniu brał udział również Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego. Poprosił dziennikarzy, biorących udział w XV Światowym Forum Mediów Polonijnych, by promowali Mazowsze na całym świecie. - Nasz region jest polskim liderem, jeśli chodzi o liczbę zagranicznych inwestycji. Jesteśmy otwarci na międzynarodową współpracę - podkreślił.

W tym roku na warszawskie inwestycje przeznaczono z budżetu stolicy 2 mld zł; Gronkiewicz-Waltz zapowiada, że w roku 2008 kwota ta wzrośnie o kolejny miliard.

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24