Właściciel Biedronki ma nowego prezesa. To syn dotychczasowego

Najnowsze

TVN24Alexandre Soares dos Santos, prezes JM, kierował grupą przez 45 lat

Pedro Soares dos Santos został nowym prezesem Grupy Jeronimo Martins (JM), właściciela sieci dyskontów Biedronka. 53-letni Portugalczyk, dotychczasowy dyrektor zarządzający grupy, jest synem Alexandre Soaresa dos Santosa – od 45 lat szefa JM.

Dzięki inwestowaniu w Polsce Soares dos Santos senior powiększył swoją fortunę do blisko 2,2 mld euro i został drugim z najbogatszych ludzi w Portugalii.

Pedro Soares dos Santos w latach 2000-2002 odpowiadał za proces restrukturyzacji w polskim oddziale Jeronimo Martins. Spółka pozbyła się wówczas hipermarketów Jumbo oraz sieci hurtowni Eurocash, koncentrując się na rozwoju dyskontów Biedronka.

Zna język polski, mieszkał nad Wisłą

53-letni nowy prezes jest związany z firmą od 1983 r. Zaczynał od funkcji asystenta sprzedaży produktów szybko zbywalnych w supermarketach Pingo Doce. Od 2009 roku jest dyrektorem zarządzającym portugalskiej grupy.

Pedro Soares dos Santos zna język polski, przez dwa lata mieszkał w Polsce. W ostatnich czterech latach nadzorował bezpośrednio operacje Biedronki podróżując co trzy tygodnie między Lizboną a Warszawą.

Jeronimo Martins działa na polskim rynku od 1995 r. Firma ma ponad 2200 dyskontów Biedronka, około 90 drogerii Hebe oraz 13 centrów dystrybucyjnych.

Autor: Klim/ / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24