"Solidarność": Nie idźcie w środę na zakupy!

Najnowsze

TVN24"Solidarność" chce poszanowania polskiej tradycji

Sekcja handlowców z „Solidarności” apeluje o bojkot sieci handlowych, których sklepy będą czynne 15 sierpnia, w święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. - Nie idźcie w tym dniu na zakupy - wzywają związkowcy.

- Tylko taka postawa klientów może ograniczyć świąteczny handel - uważają związkowcy, dziękując jednocześnie tym sieciom handlowym, które zdecydowały o zamknięciu swoich sklepów w środę, 15 sierpnia.

Według "S", sieci, które nie otwierają w tym dniu swoich placówek, "dały tym samym dowód szacunku dla swoich pracowników i polskiej tradycji".

Jak zaznaczyli, "z powodu opieszałości parlamentu i politycznych przepychanek ustawowe regulacje dotyczące czasu pracy w 12 najważniejszych świąt wciąż nie weszły w życie". Dodali, że są tym rozgoryczeni oraz obawiają się, że ewentualne skrócenie kadencji uniemożliwi wprowadzenie tak długo oczekiwanych przez nich zmian.

- Dlatego apelujemy do posłów, by po wakacyjnej przerwie na jednym z pierwszych posiedzeń Sejmu niezwłocznie rozpatrzyli wniesione przez Senat poprawki do ustawy nowelizującej Kodeks Pracy, która tysiącom pracowników handlu dała tak wiele nadziei. Nadziei na normalność i odpoczynek w dni świąteczne - napisali w oświadczeniu związkowcy.

Źródło: PAP, APTN

Źródło zdjęcia głównego: TVN24