Najnowsze

Rekordowy rok producentów luksusowych samochodów

Najnowsze

Motor ShowRolls-Royce upodobali sobie klienci z Bliskiego Wschodu

Rekordową sprzedaż odnotowali producenci luksusowych samochodów. Rolls-Royce, Bentley i Porsche podbijają rynki Bliskiego Wschodu, USA i Chin.

Rolls-Royce sprzedał w minionym roku 3 tys. 630 samochodów. To czwarty w kolei rok, gdy marka bije własne rekordy w tym zakresie. By sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu, producent zapowiedział, że w tym roku zatrudni stu nowych pracowników w Wielkiej Brytanii. Obecnie zatrudnia około 1,3 tys. osób - poinformowała telewizja BBC.

Największy wzrost sprzedaży Rolls-Royców odnotowano na Bliskim Wschodzie (17 proc.), a także w Chinach, gdzie sprzedaż tych samochodów wzrosła w zeszłym roku o 11 proc.

Bentley najlepszy w swojej historii

Najlepszy w swojej 95-letniej historii rok ma za sobą Bentley. Producent poinformował, że w 2013 roku sprzedał 10 tys. 120 samochodów wobec 8 tys. 510 sztuk w 2012 roku. Najwięcej aut tej marki znalazło nabywców w Ameryce Północnej, ale wzrost sprzedaży odnotowano także w Azji, na Bliskim Wschodzie i w Europie, szczególnie w Niemczech i Wielkiej Brytanii.

Porsche w samych Stanach Zjednoczonych sprzedało w zeszłym roku 42 tys. 323 samochodów, czyli o 21 proc. więcej niż rok wcześniej - poinformował producent. Zresztą 2012 rok był poprzednim rekordowym w Stanach rokiem dla Porsche - nabywców znalazło 35 tys. 43 samochodów tej marki.

Autor: Klim/ / Źródło: PAP, BBC

Źródło zdjęcia głównego: Motor Show