Pierwszy salon lamborghini w Polsce niebawem

Najnowsze

Aktualizacja:

Legendarna marka luksusowych samochodów planuje otworzyć oficjalne przedstawicielstwo w Polsce. Według zapowiedzi spółki Automobili Lamborghini auta będzie można kupić w firmowym salonie w Warszawie.

Włoski producent samochodów nie ma obecnie salonu w Polsce. To jednak niedługo ma się zmienić. Z uzyskanych przez portal TVN24.pl informacji wynika, że zamożni klienci z nad Wisły niedługo będą mogli kupić sportowe auta w stolicy. Wśród nich znajdzie się m.in. lamborghini aventador i lamborghini gallardo.

- Trwają przygotowania do otwarcia salonu w Warszawie. Jednak obecnie jest zbyt wcześnie, aby mówić o szczegółach – mówi Gerald Kahlke, który odpowiada za PR marki spółce Automobili Lamborghini S.p.A. w Europie Północnej.

- Po otwarciu salonu w Warszawie klienci będą mieli dostęp do wszystkich modeli lamborghini, które będą oferowane w sprzedaży – zapewnia Gerald Kahlke i dodaje, że o szczegółach tej inwestycji spółka będzie informować w odpowiednim czasie.

Ponad milion złotych za samochód

Fani motoryzacji z Polski, którzy marzyli o zakupie lamborghini, najbliższego firmowego salonu mogli do tej pory szukać w Wiedniu, Hamburgu, Norymberdze. Warszawski salon będzie jedynym w Europie Środkowo-Wschodniej.

Jeśli myślimy o zakupie nowego aventadora musimy przygotować ponad 400 tysięcy dolarów, czyli ponad 1,2 mln złotych.

Zaprezentowano też najnowszy model Lamborghini VenenoTVN CNBC

Autor: msz/klim/ / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: PAP/EPA