Palikot ramię w ramię z PiS?

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Janusz Palikot zgodził się z Joanną Kluzik-Rostkowską

Po przyjęciu przez Sejm ustawy, która nakazuje pracodawcom wypełniać PIT-y swoich pracowników, nie ucichły komentarze na temat tego rozwiązania. - To nie jest dobra ustawa. Lepiej, gdyby wszystko rozliczały urzędy skarbowe - uważa Joanna Kluzik-Rostkowska. I niespodziewanie zgadza się z nią Janusz Palikot. - To by było najlepsze - powiedział w TVN24.

Janusz Palikot, były szef komisji sejmowej "Przyjazne Państwo", argumentował, że rozwiązanie przyjęte przez Sejm jest lepsze dla pracowników, a tych jest przecież wielokrotnie więcej niż pracodawców. - Nie ma sensu, żeby pojedynczy człowiek to rozliczał, tylko żeby zrobił to ktoś kompetentny - twierdzi Palikot.

"To zła ustawa"

Z takim punktem widzenia nie zgadza się Joanna Kluzik-Rostkowska. Zdaniem byłej minister pracy i polityki socjalnej ta ustawa poważnie obciąży pracodawców. A według niej, dałoby się tego uniknąć. - My uważamy, że najlepiej byłoby, gdyby wszystkie PIT-y rozliczał urząd skarbowy, po wcześniejszym otrzymaniu wszystkich potrzebnych danych - uważa posłanka Prawa i Sprawiedliwości i dodaje, że już pracuje nad takim projektem.

Palikot za projektem PiS!

Pod takim rozwiązaniem podpisuje Janusz Palikot. - To by było najlepsze - ocenił projekt PiS i zadeklarował swoje poparcie dla niego.

Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24