Najnowsze

Koniec Open Finance. Firma doradcza składa wniosek o upadłość

Najnowsze

Autor:
ams
Źródło:
PAP
Jak Polski Ład wpłynie na pensje Polaków?
Jak Polski Ład wpłynie na pensje Polaków?TVN24 BiS
wideo 2/3
TVN24 BiSJak Polski Ład wpłynie na pensje Polaków?

Zarząd Open Finance złożył do Sądu Rejonowego dla m.st. Warszawy w Warszawie Wydział XVIII Gospodarczy ds. Upadłościowych i Restrukturyzacyjnych wniosek o ogłoszenie upadłości, podała spółka. Powodem złożenia wniosku jest istotne pogorszenie się sytuacji finansowej spółki. Open Finance jest największą firmą doradztwa finansowego na polskim rynku.

Na decyzję o złożeniu wniosku wpłynęło istotne pogorszenie się sytuacji finansowej spółki, zbyt niskie przychody, które nie pokrywają ponoszonych kosztów, brak perspektyw związanych z uzyskaniem finansowania pozwalającego na funkcjonowanie spółki w pespektywie najbliższych miesięcy.

Wyniki Open Finance

Open Finance po trzech kwartałach 2021 roku miał 15,26 mln zł skonsolidowanej straty netto w porównaniu z 7,11 mln zł zysku rok wcześniej. Z kolei przychody ze sprzedaży wyniosły 91,27 mln zł w porównaniu z 155,06 mln zł rok wcześniej.

Open Finance jest największą firmą doradztwa finansowego na polskim rynku. Spółka zadebiutowała na GPW w 2011 r. 63,51 procent akcji należy do Leszka Czarneckiego wraz z podmiotami zależnymi.

Autor:ams

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości