"Obniżając ceny mieszkań o 15 proc. i tak zarobimy"

Najnowsze

TVN24Mieszkania mogą być jeszcze tańsze

- Styczeń był kiepski. W lutym i marcu się ruszyło. Jeśli nic się nie zmieni druga połowa roku powinna być w naszej branży naprawdę dobra – zapowiada Józef Wojciechowski, prezes dewelopera J.W. Construction. Dodaje, że ceny mieszkań budowane przez jego spółkę mogłyby spaść o 10-15 proc. bez ujemnego wpływu na wyniki.

- Styczeń, podobnie jak ostatnie miesiące zeszłego roku, był kiepski pod względem liczby sprzedanych mieszkań. Natomiast w lutym odnotowaliśmy wyraźną poprawę. W marcu obserwujemy kontynuację pozytywnego trendu. Jeśli utrzymamy sprzedaż na podobnym poziomie, to druga połowa tego roku w naszej branży powinna być naprawdę dobra - powiedział Wojciechowski w wywiadzie dla PAP opublikowanym na GPWInfostrefa. - Sprzedaż w ostatnich dwóch miesiącach wskazuje na wyraźne odbicie. W lutym sprzedaliśmy około 50 mieszkań, jest to wynik satysfakcjonujący w obecnej sytuacji gospodarczej - dodał prezes.

Ceny mogą spaść

Przedstawiciel stołecznego dewelopera ujawnił też, że mimo poprawy na rynku, J.W. Construction rozważa obniżkę cen mieszkań. - Mamy sporo klientów, którzy z różnych powodów nie mogą odebrać mieszkań, na które zawarli przedwstępne umowy sprzedaży. Możemy sprzedać te mieszkania taniej - powiedział Wojciechowski. Wyjaśnił, że J.W.Construction ma możliwość obniżki cen mieszkań o 10-15 procent bez ujemnego wpływu na wyniki spółki.

Kryzys zmieni oblicze branży

Wojciechowski nie wyklucza, że za kilka miesięcy dojdzie do konsolidacji krajowego rynku. - O konsolidacji będziemy mogli mówić dopiero pod koniec tego roku. Myślę, że może to być dobry okres na zakupy – przewiduje. - Dziś należy raczej uważnie przyjrzeć się swojej firmie. Posprzątać po tym trudnym okresie własne podwórko, a nie robić porządek w innej spółce – dodał.

Źródło: gpwinfostrefa

Źródło zdjęcia głównego: TVN24