Min. Grad chce znów rozmawiać z Brukselą

Najnowsze

Aktualizacja:
PAPLos Stoczni Szczecińskiej zależy obecnie od decyzji Komisji Europejskiej

Minister skarbu Aleksander Grad poprosił unijną komisarz ds. konkurencji Neelie Kroes o dwa spotkania w sprawie planów restrukturyzacji polskich stoczni - poinformował w piątek resort skarbu. Minister wysłał w tej sprawie list do Brukseli.

"Pierwsze spotkanie [z przedstawicielami Komisji Europejskiej - red.], o charakterze technicznym, powinno służyć omówieniu szczegółowych aspektów planów restrukturyzacyjnych. Drugie spotkanie, o charakterze politycznym, powinno odbyć się z udziałem Pani Komisarz i Ministra Grada" - czytamy w komunikacie resortu gospodarki.

"12 września, w liście przewodnim do planów restrukturyzacyjnych Komisji, Aleksander Grad podkreślił, że jest do dyspozycji Pani Komisarz, aby odpowiedzieć na wszelkie pytania związane z przedstawionymi dokumentami" - dodano w komunikacie.

Minister skarbu powiedział w piątek, że jest "gotowy w każdej chwili polecieć do Brukseli". Według niego, programy są bardzo obszerne. - Nie sądzę, aby nie było do nich żadnych uwag - powiedział.

12 września resort skarbu przesłał KE plany restrukturyzacji polskich stoczni - CZYTAJ WIĘCEJ. Jeśli Bruksela ich nie zaakceptuje, zakłady będą musiały zwrócić pomoc publiczną, którą otrzymały po przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej, a to może oznaczać ich bankructwo.

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: PAP