Krauze rezygnuje z zarządzania Prokomem?

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Czy Prokom będzie miał nowego prezesa?

Ryszard Krauze może zrezygnować z funkcji prezesa zarządu Prokomu - nieoficjalnie dowiedział się "Dziennik". Gazeta zauważa, że taka strategia może być sprytnym wyprzedzaniem faktów.

Decyzja o zmianie prezesa spółki ma być podobno rozpatrywana od blisko dwóch tygodni. Wśród kandydatów na stanowisko szefa informatycznej spółki wymieniany był Piotr Mondalski, obecny wiceprezes. Na razie, jak pisze "Dziennik", jego kandydatura upadła, ale rozmowy w sprawie nominacji nowego szefa trwają. Nie jest jeszcze ustalone, kiedy zbierze się rada nadzorcza, aby zająć się ewentualną rezygnacją Krauzego i wyborem nowego prezesa.

Strategiczny wybieg?

Tymczasem, jak zauważa gazeta, zmienia się polityka właścicielska Ryszarda Krauzego. Wygląda na to, że chce on funkcjonować jako akcjonariusz nie wpływający bezpośrednio na funkcjonowanie swoich spółek. Biznesmen najbardziej boi się reakcji zagranicznych inwestorów, którzy mają w portfelach pakiety akcji jego spółek. Dla nich zdjęcia właściciela giełdowych firm odprowadzanego do aresztu byłyby wyraźnym sygnałem do sprzedaży papierów.

Źródło: Dziennik, Puls Biznesu

Źródło zdjęcia głównego: TVN24