Kaczyński: Polska zbyt słaba na euro

Najnowsze

Kaczyński: Polska zbyt słaba na euro TVN24 BiS
wideo 2/4

- Polska jest ekonomicznie zbyt słaba, aby unieść wspólną walutę - mówił w TVN24 Biznes i Świat Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości. - Strefa euro nie pomoże Polsce, bo jest stagnacyjna.

Jarosław Kaczyński, prezes PiS uważa, że nie widzi żadnej perspektywy, w której strefa euro pomogłaby Polsce. - To jest strefa stagnacyjna. A poza tym Polska jest ekonomicznie zbyt słaba, aby unieść tą wspólną walutę. Są ustalone warunki, w których może funkcjonować wspólna waluta, a nasz kraj tych warunków nie spełnia - ocenia Kaczyński.

Gospodarcza tragedia

- Proszę sobie wyobrazić, co by się wydarzyło, gdybyśmy zamiast bardzo elastycznej złotówki, która w dużej mierze uchroniła nas przed kryzysem, mieli euro. Mielibyśmy gospodarczą tragedię - podkreśla prezes największej partii opozycyjnej. Kaczyński uważa, że o wprowadzeniu euro do Polski należy myśleć w kategorii przyszłych pokoleń. - Nie mamy terminu przyjęcia euro i to bardzo dobrze - zaznacza. Prezes PiS uważa, że założony w ustawie budżetowej wzrost o 3,4 proc. PKB jest zbyt mały. - Potrzebujemy trwale większego wzrostu i to o 2-3 proc. - ocenia.

Oszukani przez OFE

Kaczyński uważa, że Polacy zostali oszukani w sprawie zmian w OFE. - I to w sposób niesłychanie drastyczny. Była wielka kampania oszustów. Te 2,5 mln Polaków, które zdecydowały się pozostać w OFE to ludzie, którzy chyba do końca nie zrozumieli - podkreśla lider PiS.

Autor: red. / Źródło: TVN24 BiS