Jest zgoda na fuzję. Połączą się platformy "n" i Cyfra+

Najnowsze

UOKiK wydał zgodę na połączenie platform Cyfra+ i "n"

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał bezwarunkową zgodę na połączenie platform Cyfra+ i "n". Prezes Grupy TVN, Markus Tellenbach, nazwał tę decyzję "bardzo dobrą wiadomością i istotnym, kolejnym krokiem dla Grupy TVN oraz jej interesariuszy, otwierającym nowy etap rozwoju modelu biznesowego TVN po udanej inwestycji w rozwój platform 'n'".

Decyzja została wydana po dokładnym i szczegółowym postępowaniu w sprawie koncentracji, prowadzonym przez UOKiK od kwietnia 2012 roku z upoważnienia Komisji Europejskiej.

Zamknięcie transakcji do końca roku

Zgoda na połączenie platform pozwala Grupie Canal+ oraz TVN S.A. na zamknięcie transakcji zgodnie z umową podpisaną w grudniu 2011 roku. Ma to nastąpić najpóźniej do końca roku.

- Prace nad połączeniem "n" i Cyfry+ rozpoczną się natychmiast po zamknięciu transakcji w celu jak najszybszego osiągnięcia efektywności operacyjnej oraz planowanej synergii - powiedział Tellenbach.

"Inwestorzy mogą być spokojni"

Prezes Grupy TVN ocenił, że decyzja UOKiK jest istotna również "z perspektywy ostatnich spekulacji rynkowych, dotyczących ryzyka związanego z zamknięciem transakcji".

- Obecnie nasi inwestorzy mogą być spokojni, że proces jest na dobrej drodze, a my jesteśmy w pełni zaangażowani w osiągnięcie planowanych korzyści z połączenia platform zgodnie z oczekiwaniami - stwierdził Tellenbach.

Autor: mon//gak / Źródło: tvn24.pl