Hummer nie będzie miał skośnych oczu?

Najnowsze

Aktualizacja:
sxc.huHummer nie pojedzie za chiński mur?

Hummer najprawdopodobniej nie trafi w chińskie ręce. Według informacji pekińskiego radia, władze Chin mają zablokować ofertę na zakup tej marki General Motors przez chińską firmę. Powód? Ochrona środowiska...

Ewentualne przejęcie Hummera przez chińską firmę Tengzhong Heavy Industrial Machinery wymaga zgody Narodowej Komisji Rozwoju i Reform - działającej jako regulator rynku. Tymczasem komisji nie podoba się to, że Hummery spalają olbrzymią ilość paliwa, tymczasem Komisja zaczęła zmuszać miejscowych producentów do ograniczeń w emisji czynników zanieczyszczających środowisko. Inny powód wymieniony przez rozgłośnię, to brak doświadczenia Tengzong w produkcji pojazdów.

Wartość chińskiej oferty na Hummera nie została ujawniona. Według analityków, General Motors mógłby otrzymać za tę kultową markę około stu milionów dolarów - pięć razy mniej niż oczekiwano wcześniej.

Hummer początkowo był pojazdem wojskowym. Zyskał wysokie uznanie wśród żołnierzy, a popularność sprawiła, że wypuszczono jego cywilną wersję, która z czasem przekształciła się w luksusową limuzynę o militarno-terenowych kształtach.

Źródło: BBC

Źródło zdjęcia głównego: sxc.hu