Grupa TVN emituje obligacje

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Grupa TVN zamierza całkowicie przejąć platformę "n"

Grupa TVN zamierza wyemitować na międzynarodowych rynkach dłużnych obligacje o wartości do 400 mln euro, zapadające w 2017/2019 r. Osiągnięto też porozumienie w sprawie całkowitej integracji platformy cyfrowej "n" poprzez objęcie 49 proc. udziałów należących do Grupy ITI za kwotę 188 mln euro w formie dodatkowych obligacji zapadających w 2017 r.

Emisja obligacji ma zapewnić Grupie TVN środki finansowe oraz ma poprawić warunki zadłużenia. Wpływy z emisji posłużą pełnej spłacie dotychczasowych obligacji, zapadających w 2013 r., spłacie zaciągniętych kredytów oraz zwiększeniu płynności Grupy TVN. Emisja prowadzona przez konsorcjum JP Morgan/Nomura.

Całkowite przejęcie platformy "n"

Jednocześnie poinformowano, że Grupa TVN zamierza całkowicie przejąć platformę "n". Podpisała już wstępne porozumienie ze swym większościowym udziałowcem, Grupą ITI, w sprawie zakupu pozostałych 49 proc. udziałów w Neovision Holding B.V., spółce matce platformy cyfrowej "n", za kwotę 188 mln euro.

Zakup ten ma być sfinansowany emisją dodatkowych obligacji w wysokości 188 mln euro, zapadających w 2017 r., z czego 40 mln euro zostanie ulokowanych na rachunku escrow do chwili osiągnięcia przez platformę "n" pewnych warunków, określonych w zawartym porozumieniu.

"To kolejny milowy krok"

Pełna integracja jest kluczowym elementem strategii Grupy TVN. Według prezesa Grupy TVN, poprawi współpracę i zwiększy możliwości promocji na wszystkich platformach wchodzących w skład Grupy - od nadawania telewizyjnego, przez płatną telewizję, po Internet.

- Grupa TVN jest doskonale spozycjonowana na polskim rynku medialnym i jestem pewien, że międzynarodowe rynki finansowe podzielą entuzjazm, z którym ja dołączyłem do TVN niespełna dwa miesiące temu - mówi Markus Tellenbach, prezes zarządu i dyrektor generalny Grupy TVN.

W jego opinii, objęcie pozostałych udziałów w "n" jest "kolejnym krokiem milowym w budowie wiodącej zintegrowanej grupy medialnej".

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24