Fortis Bank: nie zbankrutujemy

Najnowsze

TVN24Fortis Bank zapewnia, że bankructwo mu nie grozi

Fortis Bank Polska zapewnia o stabilnej pozycji banku. W przesłanym mediom komunikacie bank zapewnia, że liczba wycofanych przez klientów depozytów jest niewielka. Spekulacje o słabej kondycji tego belgijskiego banku powodują, że drugi dzień z rzędu spadają jego akcje.

Fortis Bank Polska informuje, że wskaźnik jego wypłacalności jest wysoki i znacznie przekracza wymagane przez nadzór bankowy minimum.

Spekulacje o słabej kondycji tego banku spowodowały, że drugi dzień z rzędu spadają jego akcje. Po czwartkowym ponad 20-o procentowym spadku akcji w Brukseli, w piątek akcje banku spadły o kolejne ponad 12 procent.

Prasowe spekulacje

Wielki belgijsko-holenderski bank Fortis, obecny także w Polsce, jest gotów sprzedać swoje aktywa wartości 5-10 mld euro z powodu zawirowania na rynkach finansowych i spadku kursu swoich akcji - napisał belgijski dziennik "Le Soir".

Według cytowanych w gazecie analityków, Fortis stracił w tym roku prawie 2,5 miliarda euro w wyniku kryzysu na amerykańskim rynku kredytów subprime.

Fortis „kategorycznie zdementował” plotki o możliwej utracie płynności, a belgijski minister finansów nawołuje do zachowania spokoju.

Źródło: TVN CNBC Biznes

Źródło zdjęcia głównego: TVN24