Brytyjska legenda w miejscu warszawskiego bankruta

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Była GC, jest M&S

W piątek sieć Marks & Spencer otworzyła swój sklep w warszawskich Domach Towarowych Wars, Sawa, Junior - podaje tvnwarszawa.pl. Zajęła tam miejsce po Galerii Centrum, która w wyniku bankructwa wyprowadziła się w listopadzie.

Umowa najmu podpisana pomiędzy właścicielem domów towarowych - firmą Centrum Development & Investments, a Marks & Spencer jest dwufazowa. W pierwszej sklep oferować będzie swoje produkty w nie poddanych modernizacji wnętrzach. Po kilku miesiącach działania salon ma zostać zamknięty i gruntownie wyremontowany. Ponowne otwarcie nastąpi w 2010 roku.

Najnowszy salon brytyjskiej firmy Marks & Spencer liczy ponad 2500 m kw. powierzchni. Oferuje modę damską, męską, bieliznę oraz dział z delikatesami spożywczymi. Salon otwarty w centrum miasta jest jedenastym sklepem tej sieci w Polsce.

Galeria zbankrutowała

Wcześniej w domach towarowych znajdowała się Galeria Centrum, spółka zależna od Vistula Group. Skończyła działalność w listopadzie. Spółka CDI, która zarządza domami towarowymi Wars, Sawa i Junior, nie przedłużyła umowy z najemcą, ze względu na jego kłopoty finansowe. W wyniku likwidacji sklepu około stu osób straciło pracę.

Więcej na tvnwarszawa.pl

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24