Najnowsze

Branson, Unilever, eBay, WhatsApp i PayPal wzywają do "kompromisu" ws. Ukrainy

Najnowsze

CC BY SA Wikipedia | BingNortonWśród sygnatariuszy listu są przedstawiciele największych firm

Miliarder Richard Branson i 15 najpotężniejszych biznesmenów na świecie chce zakończyć konflikt między Rosją i Ukrainą. List otwarty w tej sprawie podpisali też rosyjscy i ukraińscy przedsiębiorcy.

W liście otwartym zamieszczonym na stronie internetowej Virgin Branson i inne firmy wagi ciężkiej jak Unilever, eBay, WhatsApp i PayPal podkreślają, że chcą pomóc znaleźć pokojowe rozwiązanie kryzysu. "Jako liderzy biznesu zainteresowani prowadzeniem działalności w Rosji, na Ukrainie i na Zachodzie, zachęcamy nasze rządy do kompromisu i znalezienia pokojowego rozwiązania obecnego konfliktu. Chcielibyśmy zaoferować takie wsparcie jak możemy, aby pomóc w rozwiązaniu tego brutalnego konfliktu" - głosi list.

Rozmowa najważniejsza

Wśród innych poza Bransonem sygnatariuszy listu znaleźli się Ratan Tata, laureat Nagrody Nobla Muhammed Yunus, były prezydent eBay Jeff Skoll oraz rosyjscy i ukraińscy biznesmeni z pierwszej dziesiątki najbogatszych. Sygnatariusze listu mają nadzieję, że uda się uniknąć nowego scenariusza zimnej wojny. - Rozmowy, a nie konflikt są w tym momencie kluczowe - podkreślają.

Dwa tygodnie temu Rosja wprowadziła roczny zakaz importu owoców, warzyw, mięsa, drobiu, ryb, mleka i nabiału z USA, Unii Europejskiej, Australii, Kanady oraz Norwegii.

To odpowiedź Rosji na wcześniej nałożone na nią sankcje USA oraz UE. Wcześniej, 1 sierpnia Rosja wprowadziła embargo na niektóre owoce i warzywa z Polski. Do embarga nie przyłączyły się Białoruś i Kazachstan, które wraz z Rosją tworzą Unię Celną.

Autor: mn/km / Źródło: CNN Money

Źródło zdjęcia głównego: CC BY SA Wikipedia | BingNorton