Branson chce rozmawiać z Putinem. "Prezydencie! Daj szansę pokojowi"

Najnowsze

CC BY SA Wikipedia | BingNortonTo nie pierwszy raz, kiedy Branson angażuje się w inicjatywę pokojową

Brytyjski miliarder Richard Branson, wspólnie z ukraińskimi i rosyjskimi biznesmenami, chce spotkać się z prezydentem Rosji Władimirem Putinem, aby namówić go, żeby "dał szansę pokojowi". - Przekazałbym mu, że można rozwiązać konflikt na Ukrainie drogą dyplomatyczną - powiedział twórca Virgin Group w wywiadzie udzielonym Kyiv Post.

- Prezydencie Putin, proszę nie cofać czasu. Pamiętamy, gdy upadł Mur Berliński i jak wspaniale Rosjanie i reszta świata czuła się z tego powodu. Rozwiążmy spór drogą dyplomatyczną, a nie militarną. Pracujmy razem, aby rozwiązać konflikty na świecie - apelował Branson. Dodał, że pewnego dnia Rosja może dołączyć nawet do Unii Europejskiej.

Liderzy biznesu

Wśród rosyjskich i ukraińskich przedsiębiorców, którzy dołączyli do inicjatywy pokojowej Bransona znaleźli się m.in. Wiktor Pinczuk, założyciel EastOne Group, Maxim Iwanow, założyciel Foodline, Dennis Ludkowski, prezes Svyaznoy, Arkady Nowikow, założyciel Novikov Group, Siergiej Pietrow, założyciel ROLF Group, Igor Jurgens, prezes Rosyjskiej Izby Ubezpieczeń, Jan Koum, współzałożyciel i prezes WhatsApp, Max Levchin, współzałożyciel Paypal, Igor Mazepa, prezes Concorde Capital i Jewgienij Utkin, prezes KMCORE.

Branson i jego sojusznicy w misji pokojowej wydali dzisiaj oświadczenie wzywające do dialogu, kompromisu i zakończenia konfliktu na Ukrainie, który już kosztował życie setek ludzi. Przestrzegają też przed nową erą naznaczoną pogarszającymi się stosunkami i zbrojnymi konfrontacjami, co miałoby szkodliwe następstwa odczuwalne na całym świecie.

Oświadczenie w jęz. angielskim, rosyjskim i ukraińskim zostało opublikowane na blogu Bransona oraz w kilku rosyjskich, ukraińskich i międzynarodowych publikacjach

Ceni pokój

Branson często bierze czynny udział w misjach pokojowych w różnych częściach świata. W lutym sfinansował ucieczkę z Ukrainy do Kanady Julii Maruszewskiej, autorki niezwykle popularnego w internecie filmu "Jestem Ukrainką". W przeszłości Brytyjczyk dołączał do inicjatyw pokojowych byłego prezydenta RPA Nelsona Mandeli i byłego prezydenta USA Jimmy'ego Cartera.

Branson jest założycielem Virgin Group obejmującej 300 firm i zatrudniającej 50 tys. pracowników. Przychody grupy działającej m.in. w sektorach telekomunikacyjnym, turystycznym, finansowym i muzycznym wynoszą rocznie 24 mld dolarów.

Richard Branson w listopadzie 2012 r. był gościem "Faktów po Faktach"

Richard Branson gościem "Faktów po Faktach"tvn24

Autor: ToL//bgr / Źródło: "Kyiv Post"

Źródło zdjęcia głównego: CC BY SA Wikipedia | BingNorton