8 marca: Brylanty, bielizna czy kwiaty?

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24.plBrylanty, bielizna czy kwiaty?

Podobno nie ma takiego prezentu, którego jeszcze by nie otrzymały. Przyjemności jednak nigdy dość - każda polska internautka ucieszy się, gdy w Dzień Kobiet "zaskoczysz" ją złotym pierścionkiem, zagraniczną wycieczką lub seksowną bielizną. Tylko co setna pani od swojego partnera chciałaby dostać bukiet kwiatów - wynika z ankiety portalu ceneo.pl.

Nowoczesne panie nie ukrywają, że najczęściej doradzają swoim partnerom, co chciałyby od nich dostać w prezencie.

Szczytem marzeń okazuje się biżuteria, zwłaszcza złota (13 proc.). Wśród błyskotek na pierwsze miejsce wybija się gustowny pierścionek z brylantem. Dobra rada: lepiej wcześniej przyjrzeć się, co nasza ukochana lubi nosić, by celnie trafić w jej upodobania.

Samochód, wycieczka, markowe ciuchy...

Znakiem czasów są rosnące wymagania pań. Aż 9 proc. ankietowanych ucieszyłby nowy samochód, a 6 proc. chętnie wybrałoby się wraz z ukochanym na zagraniczną wycieczkę (od długiego weekendu w niedalekim SPA po długi urlop w ciepłych krajach). Tyle samo kobiet nie pogardziłoby ekskluzywną odzieżą, markowymi butami czy torebką.

Wśród wymarzonych podarunków niezmiennie króluje też bielizna (5 proc.). W ankiecie była okraszana zazwyczaj przymiotnikami seksowna, koronkowa lub erotyczna.

Tyle samo kobiet ucieszyłby kolejny, popularny od lat prezent - perfumy. Ale uwaga - niemal każda z ankietowanych wymieniła swój ulubiony zapach. Pomysł więc dobry, ale ryzykowny - znów lepiej wcześniej wysondować, co podoba się partnerce.

Nieco zaskakuje fakt, że spora część kobiet marzy o nowym sprzęcie RTV/AGD (4 proc.). Najczęściej wymieniano telewizory, zestawy kina domowego i ekspresy do kawy. Niektóre internautki zamarzyły o nowej lodówce, pralce lub zmywarce. NIe pogardziłyby też aparatem fotograficznym. Uwaga: wśród wskazań nie pojawia się żelazko...

Trochę taniej

Żeby uspokoić panów - nie wszystkie prezenty muszą być aż tak drogie. Część ankietowanych wskazała na dobry film na dvd, płytę ulubionego zespołu lub ciekawą książkę (3 proc.). Kobiety lubią też zwierzątka - najchętniej dostałyby chiuaua, yorka, kota brytyjskiego lub perskiego (2 proc.).

Najmniejszą popularnością (poniżej 2 proc.) cieszą się m.in. zegarki, kosmetyki, bilety do teatru, maskotki oraz to - co zwyczajowo 8 marca dostanie najwięcej kobiet - czyli kwiaty.

Mamy nadzieję, że przytoczone wyniki ankiety nieco pomogą panom w przygotowaniu się do tego pełnego pułapek dnia - choć jak widać rozstrzał oczekiwań jest znaczny. Pewniaków brak - i nie pozostaje nic innego jak osobiste badanie gustów przyszłej obdarowanej. Pozostaje też jeszcze jedno, dość ryzykowne wyjście: uznać, że 8 marca to przeżytek ze słusznie minionej epoki...

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24.pl