Autostrada do Warszawy "wyczerpuje swoje możliwości". Ma być poszerzona o trzeci pas

[object Object]
Podwyżki na autostradzie A2
wideo 2/5

- Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa zapowiada rozpoczęcie prac przygotowawczych, które w przyszłości pozwolą na poszerzenie autostrady A2 pomiędzy Łodzią a Warszawą o dodatkowy trzeci pas ruchu - poinformował w czwartek dziennikarzy minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

- Jesteśmy bardzo bliscy rozpoczęcia prac mających na celu zwiększenie ilości pasów na odcinku autostrady A2 pomiędzy Łodzią a Warszawą. (...) Ta droga wyczerpuje powoli swoje możliwości techniczne. One oczywiście nie wyczerpią się od razu, to jest proces, który potrwa kilka lat. Nie możemy doprowadzić do tego, że powstaną zatory na autostradzie A2 - powiedział dziennikarzom Adamczyk.

Poszerzenie autostrady

Wiceminister infrastruktury Jerzy Szmit dodał, że zostanie przygotowana dokumentacja, która pokaże, w których miejscach możliwe będzie poszerzenie autostrady. - Najpierw musi być dokumentacja, czyli musimy wykonać prace przygotowawcze. Ta droga była planowana ponad 20 lat temu i na tamte warunki była znakomita. Teraz musimy zlecić Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przygotowanie tych wstępnych dokumentów dotyczących rozpoczęcia procesu inwestycyjnego - dodał Szmit. Wiceminister wyjaśnił, że za około cztery lata należy spodziewać się kolejnych etapów procesu zmierzającego do poszerzenia A2 pomiędzy Łodzią a Warszawą. - Byłoby to skierowanie do realizacji i już sama realizacja - powiedział. Autostrada między Łodzią a Warszawą – od węzła w Strykowie do węzła w Konotopie ma ok. 90 km długości i została udostępniona kierowcom przed rozpoczęciem Euro 2012.

4d7f59ac-3dd5-4bdb-909e-a0b5561f822f.png

Autor: KN / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości