Zapłać mniej za ubezpieczenie auta. Podpowiadamy, jak to zrobić

Moto

TVN TurboKierowco, zapłać mniej za ubezpieczenie. Podpowiadamy, jak to zrobić

OC zdrożało to fakt niepodważalny, ale na rynku zaczęły pojawiać się tez nowe bonusy, na przykład: tańsze ubezpieczenia od kradzieży i pakiety AC wymagające niewielkiej dopłaty. Materiał z programu "Raport" w TVN Turbo.

Ceny OC poszły w górę, ponieważ w ostatnim czasie znacznie wzrosły wypłaty na rzecz osób poszkodowanych w wypadkach. Tak podwyżki tłumaczą towarzystwa ubezpieczeniowe. Jak się jednak okazuje, jeśli dokładnie prześledzimy oferty można znaleźć atrakcyjne propozycje i wykupić polisę na warunkach sprzed podwyżek.

Dla przykładu, kierowca subaru forestera z 2003 roku w zeszłym roku za OC w jednym z towarzystw zapłacił 730 zł. W tym roku, w tej samej cenie w innej firmie otrzymał dodatkowo ubezpieczenie "minicasco".

- Towarzystwa proponują AC też często dla samochodów, które mają powyżej 10 lat, często w bardzo dobrych cenach. Oczywiście warto sprawdzić też zakres, który jest zaproponowany, natomiast na przykad za około 50 zł można dokupić sobie dobre ubezpieczenie od kradzieży, czy pożaru -

Warto negocjować

Eksperci dodają, że bez względu na rodzaj ubezpieczenia zawsze warto negocjować cenę. Właściciel wspomnianego wcześniej subaru forestera u innego ubezpieczyciela usłyszał, że za OC musi zapłacić 1,2 tys. zł. Po negocjacjach dopłacając 300 zł otrzymał pełne AC z małym wkładem własnym.

- Fakt, że drożeją ubezpieczenia komunikacyjne to nie znaczy, że one drożeją dla każdego kierowcy. Nadal osoby bezszkodowe spokojnie mają szanse znaleźć ubezpieczenie w stosunkowo atrakcyjnej cenie - Marcin Tarczyński z Polskiej Izby Ubezpieczeń.

"Raport" w TVN Turbo codziennie od poniedziałku do piątku, premiera godz. 18:00 i powtórka 22:00

Autor: mb/gry / Źródło: TVN Turbo

Źródło zdjęcia głównego: TVN Turbo