Pokonasz nim sto kilometrów, wydając sześć złotych. Nowe polskie auto

AK Media zaprezentowała koncept samochodu elektrycznego Syrena Nixi
AK Media zaprezentowała koncept samochodu elektrycznego Syrena Nixi
AK Motor
AK MotorAK Media zaprezentowała koncept samochodu elektrycznego Syrena Nixi

Już wkrótce na drogach może pojawić się pierwszy w pełni polski, miejski samochód elektryczny. AK Media zaprezentowała koncept Syreny Nixi, która ma być odpowiedzią na potrzeby nowoczesnych miast.

Model będzie samochodem dopuszczonym do ruchu w kategorii M1, pozwalającym na podróżowanie dwóch osób z bagażem.

Jak wskazuje spółka, napęd elektryczny sprawi, że Nixi będzie "pojazdem przyjaznym dla środowiska, poprawiając tym samym komfort życia w mieście". Możliwe będzie np. naładowanie akumulatorów auta do 90 proc. pojemności w 15 minut. Zasięg pojazdu w ruchu miejskim pozwoli na przejechanie ponad 150 km.

Szacowany koszt przejazdu 100 km Syreną Nixi, według założeń wynosić będzie ok. 6 zł lub mniej - czytamy w komunikacie przesłanym tvn24bis.pl.

Jednocześnie spółka podkreśla, że nowy model Syreny będzie w pełni polską konstrukcją. Przyszła produkcja ma odbywać się na terenie FSO w Warszawie, z którą firma AK Motor współpracuje od początku swojej działalności. Na razie nie wiadomo, kiedy pierwszy samochód wyjedzie na drogi.

Firma tłumaczy, że opracowanie pojazdu wymaga czasu, ale efekt końcowy pozwoli na uzyskanie pojazdu "Made in Poland". Przyszli kierowcy Syreny już teraz mogą jednak zgłaszać chęć zakupu auta na adres mailowy spółki.

AK Motor Polska

Spółka AK Motor Polska Sp. z o.o. została założona w Warszawie w lipcu 2014 roku w celu rozwoju pojazdów marki Syrena. Prawa do używania legendarnego znaku dla nowo projektowanych pojazdów firma uzyskała w lutym 2013 roku.

Nowy samochód ma idealnie wpasowywać się w rządowy plan Rozwoju Elektromobilności, który w ubiegłym roku prezentowało Ministerstwo Rozwoju.

Autor: mb/ms / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: AK Media

Pozostałe wiadomości