Pilotażowe szczepienia w zakładach pracy. Minister podał termin

TVN24 Biznes | Dla firm

Autor:
mb/dap
Źródło:
TVN24 Biznes
Michał Dworczyk o szczepieniach w zakładach pracyTVN24
wideo 2/7
TVN24Michał Dworczyk o szczepieniach w zakładach pracy

17 maja ruszają pilotażowe szczepienia w zakładach pracy - poinformował w poniedziałek Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz pełnomocnik rządu do spraw szczepień.

- W tym pierwszym tygodniu przeznaczymy na te szczepienia nieco ponad 100 tysięcy szczepionek tygodniowo. Natomiast już od 1 czerwca będziemy przeznaczali około 300 tysięcy dawek szczepionki - wskazał Dworczyk. 

Szczepienia w zakładach pracy

Minister poinformował, że do tej pory chęć udziału w programie wyraziło ponad 740 zakładów pracy. Formularz zgłoszeniowy dla firm jest dostępny na stronie Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Zapisy ruszyły 4 maja. Co ważne, aby wniosek został przyjęty, należy zgłosić przynajmniej 300 osób.

- Te wszystkie ponad 740 zakładów pracy, które zarejestrowały się, a wierzę, że będzie ich coraz więcej, będą otrzymywały komunikaty, będziemy się kontaktować z nimi i zapraszać do udziału w programie - zapowiedział pełnomocnik rządu ds. szczepień.

- Dla pracodawców to jest też wygodna forma, dzięki której mogą zapewnić ciągłość procesów w swoich firmach, zwłaszcza jeśli chodzi o firmy produkcyjne, chociaż nie tylko, a z punktu widzenia całego społeczeństwa, to jest korzystne, bo im szybciej zaszczepimy jak największą część populacji, tym szybciej wrócimy do normalności, zarówno tej gospodarczej, jak i społecznej - dodał Michał Dworczyk.

Pod koniec kwietnia opublikowano wytyczne dla firm zainteresowanych udziałem w akcji szczepień.

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło w poniedziałek 2032 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Resort przekazał też informację o śmierci 22 osób chorych na COVID-19.

Autor:mb/dap

Źródło: TVN24 Biznes

Tagi:
Raporty: