Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Wozy TVN podpalone podczas zamieszek

Warszawa

fot: Tomasz Gzell/PAP, film: TVN24Zamieszki 11 listopada

Przedmiotem agresji zgromadzonych na pl. na Rozdrożu stał się m.in. wóz transmisyjny TVN24 i samochód osobowy TVN Meteo, które podpalono. Obsłudze wozu na szczęście nic się nie stało. Policja próbuje namierzyć sprawców.

- Sytuacja jest bardzo trudna. Wóz TVN24 został zaatakowany. Najpierw były przebite opony, później były próby przewrócenia i w końcu został podpalony. Nikomu nic się nie stało. Zaatakowany został też operator kamery - mówił Arkadiusz Wierzuk, reporter TVN24 który relacjonował wydarzenia pl. na Rozdrożu.

Policja szuka sprawców

Jak powiedział Albert Stempień z warszawskiej straży pożarnej, straż otrzymała zgłoszenie o podpaleniu wozu transmisyjnego TVN24 o godz 17.10. Jak dodał, uszkodzona została też skoda octavia, która stała obok samochodu stacji. - Strażacy ugasili pożar i sytuacja jest już opanowana - stwierdził. To skoda kanału TVN Meteo.

Jak mówił rzecznik stołecznej policji Maciej Karczyński, wóz został podpalony od rac. - Całe zdarzenie zostało zapisane na kamerach monitoringu i teraz będziemy starali się ustalić sprawców - dodał.

Podczas zamieszek uszkodzeniu uległy również wozy Polskiego Radia i Polsatu.

fot

Czytaj także na tvn24.pl

TVN24/mkg//mz