Pogoda na dziś - poniedziałek 29.08. Kilka regionów z burzami, poza tym dużo słońca

Autor:
ps
Źródło:
tvnmeteo.pl
Warunki biometeorologiczne w czwartek 30.03
Warunki biometeorologiczne w czwartek 30.03tvnmeteo.pl
wideo 2/3
Pogoda na dziś

Pogoda na dziś. Poniedziałek 29.08 w części kraju przyniesie burze, podczas których opady deszczu mogą okazać się obfite. Najwięcej słońca będzie w południowo-zachodniej Polsce. Mieszkańcy wszystkich regionów odetchną od upalnej aury.

W poniedziałek początkowo na wschodzie oraz częściowo w centrum kraju, a w drugiej części dnia również na północy zachmurzenie będzie duże i pojawią się przelotne opady deszczu. Ponadto we wschodniej i północno-wschodniej części kraju możliwe są burze z opadami rzędu 10-30 litrów wody na metr kwadratowy. Na południu i zachodzie, a w drugiej części dnia także w centrum wystąpią rozpogodzenia do umiarkowanego i przejściowo małego zachmurzenia

Temperatura maksymalna wyniesie od 21 stopni Celsjusza w Szczecinie do 25 st. C w Rzeszowie. Wiatr będzie umiarkowany, na wybrzeżu w porywach dość silny. Powieje z kierunku północno-zachodniego.

Prognoza pogody na poniedziałek
Prognoza pogody na poniedziałektvnmeteo.pl

Warunki biometeo

Wilgotność powietrza w większości kraju sięgnie około 70 procent. Warunki biometeorologiczne na krańcach północnych i wschodnich okażą się niekorzystne, w północno-zachodniej części kraju oraz w Wielkopolsce aura korzystnie wpłynie na samopoczucie, w pozostałych regionach natomiast warunki biometeorologiczne będą neutralne.

Warunki biometeo w poniedziałek
Warunki biometeo w poniedziałektvnmeteo.pl

Pogoda na dziś - Warszawa

Poniedziałek w Warszawie początkowo przyniesie pochmurną aurę, z rozpogodzeniami w drugiej części dnia. Temperatura maksymalna wyniesie 23-24 st. C. Wiatr będzie umiarkowany, w porywach dość silny, zachodni. Ciśnienie w południe wyniesie 1002 hektopaskali i będzie wzrastać.

Pogoda na dziś - Trójmiasto

Mieszkańców Gdańska, Sopotu i Gdyni w poniedziałek czeka zachmurzenie umiarkowane i duże ze słabymi i umiarkowanymi, przelotnymi opadami deszczu. Możliwa jest pojedyncza burza. Termometry pokażą maksymalnie 21-22 st. C. Powieje umiarkowany, w porywach dość silny wiatr, zachodni skręcający na północno-zachodni. Ciśnienie w południe osiągnie 1014 hPa i będzie wzrastać.

Pogoda na dziś - Poznań

Na poniedziałek dla Poznania prognozowane jest umiarkowane zachmurzenie. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 21-22 st. C. Wiatr będzie umiarkowany, w porywach dość silny, zachodni skręcający na północno-zachodni. Ciśnienie w południe wyniesie 1006 hPa i będzie wzrastać.

Pogoda na dziś - Wrocław

Mieszkańcy Wrocławia w poniedziałek mogą spodziewać się umiarkowanego zachmurzenia. Temperatura wyniesie maksymalnie 22-23 st. C. Powieje umiarkowany wiatr, zachodni skręcający na północno-zachodni. Ciśnienie w południe osiągnie 1003 hPa i będzie wzrastać.

Pogoda na dziś - Kraków

W poniedziałek w Krakowie zachmurzenie będzie początkowo duże, z rozpogodzeniami w drugiej części dnia. Termometry pokażą maksymalnie 23-24 st. C. Wiatr będzie umiarkowany, zachodni skręcający na północno-zachodni. Ciśnienie w południe wyniesie 991 hPa i będzie wzrastać.

Autor:ps

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości