Pogoda na dziś - piątek, 26.08. Gorąco wszędzie, burzowo w części kraju

Autor:
ps
Źródło:
tvnmeteo.pl
Prognoza pogody na czwartek
Prognoza pogody na czwartektvnmeteo.pl
wideo 2/3
Pogoda na dziś

Pogoda na dziś. Piątek 26.08 na zachodzie kraju przyniesie opady deszczu i burze. Wyładowaniom atmosferycznym będą towarzyszyć porywy wiatru do 90 kilometrów na godzinę. W pozostałych regionach na niebie będzie królować słońce.

W piątek w przeważającej części kraju aura będzie pogodna. Na krańcach zachodnich i południowo-zachodnich zbierze się więcej chmur kłębiastych. Pojawią się tam przelotne opady deszczu rzędu 5-20 litrów wody na metr kwadratowy oraz burze. Temperatura maksymalna wyniesie od 28 stopni Celsjusza na Pomorzu i Ziemi Gorzowskiej, przez 30 st. C w centrum kraju, do 33 st. C na Pogórzu Karpackim. Wiatr powieje z kierunku wschodniego i południowo-wschodniego. Będzie słaby i umiarkowany, tylko podczas burz silny, w porywach rozpędzający się do 90 kilometrów na godzinę.

Warunki biometeo - piątek, 26.08

Wilgotność powietrza w większości kraju osiągnie około 60 procent. Mieszkańcy całej Polski odczują gorąco. Aura niekorzystnie wpłynie na samopoczucie.

Warunki biometeo w piątek
Warunki biometeo w piątektvnmeteo.pl

Pogoda na dziś - Warszawa

Mieszkańców Warszawy czeka pogodny piątek. Temperatura maksymalnie wyniesie 32 st. C. Wschodni wiatr będzie słaby i umiarkowany. Ciśnienie spada, w południe barometry wskażą 1001 hektopaskali.

Pogoda na dziś - Trójmiasto

Piątek w Gdańsku, Gdyni i Sopocie przyniesie pogodną aurę. Termometry pokażą maksymalnie 28 st. C. Powieje wschodni, słaby i umiarkowany wiatr. Ciśnienie spada, w południe osiągnie 1015 hPa. 

Pogoda na dziś - Poznań

Mieszkańców Poznania czeka pogodny piątek, pod wieczór pojawi się nieco więcej chmur. Temperatura wzrośnie maksymalnie do 30 st. C. Południowo-wschodni wiatr będzie słaby i umiarkowany. Ciśnienie spada, w południe wyniesie 1002 hPa. 

Pogoda na dziś - Wrocław

Na piątek dla Wrocławia prognozowana jest pogodna aura. Po południu pojawi się więcej chmur, a pod wieczór możliwe są przelotne opady deszczu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 29 st. C. Wiatr będzie południowo-wschodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie spada, w południe osiągnie 997 hPa.

Pogoda na dziś - Kraków

Piątek w Krakowie będzie pogodny. Temperatura wzrośnie maksymalnie do 30 st. C. Powieje wschodni, słaby i umiarkowany wiatr. Ciśnienie spada, w południe wyniesie 985 hPa. 

Autor:ps

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości