TVN Meteo | Pogoda

Pogoda na jutro - poniedziałek 27.06. Pełnia słońca i nawet 35 stopni

TVN Meteo | Pogoda

Autor:
kw
Źródło:
tvnmeteo.pl
Prognoza pogody na noc
Prognoza pogody na noctvnmeteo.pl
wideo 2/5
Pogoda na jutro

Pogoda na jutro. Poniedziałek przyniesie nam sporo słońca. Wieczorem w regionach zachodnich może zagrzmieć. Będzie to kolejny upalny dzień - na termometrach zobaczymy od 28 do 35 stopni Celsjusza.

W nadchodzącym tygodniu obszar naszego kraju stanie się areną starć pomiędzy dwoma układami barycznymi, które od kilku dni zdominowały Europę i kształtują pogodę w swojej strefie aktywności. Mowa tu o wyżu znajdującym się aktualnie nad północno-zachodnią Rosją oraz wieloośrodkowym układzie niżowym, z frontami atmosferycznymi obecnie ulokowanym nad Wyspami Brytyjskimi. W ciągu najbliższej doby Polska pozostanie jeszcze w zasięgu słonecznego wyżu Frido, a jedynie na krańcach zachodnich ponownie oddziaływać będzie zatoka niżowa z frontem atmosferycznym, na którym dziś w nocy oraz jutro późnym popołudniem i wieczorem lokalnie pojawią się burze. Pierwszy szturm na słoneczny i upalny wyż zostanie przeprowadzony w poniedziałek w nocy i we wtorek, kiedy to zatoka niżu z frontem niosącym przelotne opady i burze wedrze się nad zachodnie dzielnice naszego kraju, powodując kilkustopniowy spadek temperatury. Wyż nie odpuści jednak tak łatwo i bronił będzie swoich przyczółków w środkowej i wschodniej części kraju. Wkroczenie frontu nad zachodnie dzielnice nie oznacza jednak końca fali upałów nad Polską a jedynie przeniesienie środka ich ciężkości nad województwa centralne i południowe.

Pogoda na noc 26/27.06

Nadchodząca noc zapowiada się przeważnie pogodnie, jedynie na zachodzie wystąpi zachmurzenie umiarkowane. Na krańcach zachodnich lokalnie w pierwszej części nocy możliwe są burze. Temperatura minimalna sięgnie od 16 st. C na Podkarpaciu, przez 19 st. C w centrum kraju, do 20 st. C na Pomorzu Zachodnim. Z kierunków wschodnich powieje słaby wiatr, tylko podczas burzy silny w porywach do 60-80 kilometrów na godzinę.

Pogoda na jutro - poniedziałek 27.06

Poniedziałek w całym kraju będzie słoneczny i pogodny. Po południu na zachodzie pojawi się umiarkowane zachmurzenie, a późnym popołudniem i w nocy mogą wystąpić burze z opadami do 20-30 litrów wody na metr kwadratowy. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 28 st. C na Suwalszczyźnie, przez 31 st. C w centrum kraju, do 35 st. C na zachodzie. Południowo- wschodni wiatr będzie słaby i umiarkowany, na krańcach zachodnich wieczorem i w nocy dość silny (w porywach powieje z prędkością 40-60 km/h). W burzach porywy mogą osiągać 70-90 km/h.

Pogoda na poniedziałek 27.06
Pogoda na poniedziałek 27.06tvnmeteo.pl

Warunki biometeorologiczne - poniedziałek 27.06

Wilgotność powietrza w ciągu dnia wyniesie 40-50 procent. W całym kraju zrobi się gorąco i duszno. Biomet będzie niekorzystny.

Warunki biometeorologiczne w poniedziałek 27.06
Warunki biometeorologiczne w poniedziałek 27.06tvnmeteo.pl

Pogoda na noc - Warszawa

W Warszawie noc zapowiada się pogodnie. Temperatura minimalna sięgnie 19 st. C. Południowo-wschodni wiatr będzie słaby. Ciśnienie o północy wyniesie 1006 hPa.

Pogoda na jutro - Warszawa

Poniedziałek w Warszawie będzie słoneczny. Termometry pokażą maksymalnie 31 st. C. Wiatr z południowego wschodu będzie słaby i umiarkowany. Ciśnienie w południe osiągnie 1006 hPa.

Pogoda na noc - Trójmiasto

W Gdyni, Gdańsku i Sopocie noc będzie pogodna. Temperatura minimalna wyniesie 19 st. C. Wiatr będzie słaby, a powieje z południowego wschodu. O północy barometry wskażą 1019 hPa.

Pogoda na jutro - Trójmiasto

Mieszkańców Gdyni, Gdańska i Sopotu czeka słoneczny dzień. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 29 st. C. Południowo-wschodni wiatr będzie słaby i umiarkowany. W południe ciśnienie sięgnie 1019 hPa.

Pogoda na noc - Poznań

W Poznaniu noc upłynie pod znakiem pogodnej aury. Termometry pokażą minimum 20 st. C. Z południowego wschodu powieje słaby wiatr. Ciśnienie o północy osiągnie 1005 hPa.

Pogoda na jutro - Poznań

W ciągu dnia w Poznaniu będzie pogodnie. Temperatura maksymalna wyniesie 34 st. C. Słabo i umiarkowanie powieje z południowego wschodu. W południe barometry pokażą 1006 hPa.

Pogoda na noc - Wrocław

We Wrocławiu noc przyniesie pogodną aurę. Na termometrach zobaczymy minimum 18 st. C. Wiatr z południowego wschodu i południa będzie słaby i umiarkowany. Ciśnienie o północy wyniesie 1000 hPa.

Pogoda na jutro - Wrocław

W poniedziałek mieszkańcy Wrocławia będą mogli cieszyć się pogodnym dniem. Temperatura maksymalna sięgnie 35 st. C. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z południa i południowego wschodu. W południe na barometrach zobaczymy 1000 hPa.

Pogoda na noc - Kraków

Noc w Krakowie będzie bezchmurna. Termometry pokażą minimum 17 st. C. Ze wschodu powieje słaby wiatr. O północy ciśnienie osiągnie 987 hPa.

Pogoda na jutro - Kraków

Poniedziałek w Krakowie przyniesie sporo słońca. Temperatura maksymalna wyniesie 31 st. C. Powieje wschodni i południowo-wschodni, słaby i umiarkowany wiatr. W południe barometry wskażą 987 hPa.

Warunki drogowe w poniedziałek 27.06
Warunki drogowe w poniedziałek 27.06tvnmeteo.pl

Autor:kw

Źródło: tvnmeteo.pl

Pozostałe wiadomości