Pogoda na jutro - poniedziałek 10.01. Noc mroźna, za dnia popada słaby śnieg

Autor:
kw
Źródło:
tvnmeteo.pl
Pogoda na noc 09/10.01
Pogoda na noc 09/10.01tvnmeteo.pl
wideo 2/6
tvnmeteo.plPogoda na noc 09/10.01

Pogoda w nocy przyniesie mróz i miejscami także opady śniegu. Sypać może również w poniedziałek. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 2 stopnie Celsjusza.

Polska zachodnia pozostaje jeszcze pod wpływem niżu Doreen znad Morza Północnego, w strefie frontu. Pozostała część kraju dostaje się w zasięg zimnego wyżu znad Skandynawii. Masy powietrza polarnego zaczynają być od wschodu wypierane przez surowsze masy powietrza arktycznego.

Pogoda na noc

Pogoda na noc: pogodnie. Tylko na zachodzie i południowym zachodzie kraju będzie pochmurnie i może słabo prószyć śnieg o sumie do centymetra lub padać deszcz ze śniegiem do 2 litrów wody na metr kwadratowy. Będzie ślisko, miejscami opady mogą zamarzać. Temperatura minimalna wyniesie od -9 st. C na Suwalszczyźnie, przez -6 st. C w centrum kraju, do -2 st. C na Ziemi Lubuskiej. Powieje wschodni i południowo-wschodni wiatr, będzie słaby i umiarkowany.

Pogoda na noc 09/10.01
Pogoda na noc 09/10.01tvnmeteo.pl

Pogoda na jutro - poniedziałek 10.01

Pogoda na jutro zapowiada się pochmurno z przejaśnieniami. Na zachodzie i południowym zachodzie kraju okresami wystąpią słabe opady śniegu do jednego centymetra i śniegu z deszczem. Termometry pokażą maksymalnie od -3 st. C na Suwalszczyźnie, przez -1 st. C w centrum kraju, do 2 st. C na Ziemi Lubuskiej. Wiatr ze wschodu i północnego wschodu będzie słaby i umiarkowany.

Pogoda na poniedziałek 10.01
Pogoda na poniedziałek 10.01tvnmeteo.pl

Warunki biometeorologiczne - poniedziałek 10.01

Największa wilgotność powietrza pojawi się na południowym zachodzie kraju. Odczuwać będziemy chłód, miejscami także wilgoć. Warunki biometeorologiczne będą na ogół neutralne, jedynie na południowym zachodzie - niekorzystne.

Warunki biometeorologiczne w poniedziałek 10.01
Warunki biometeorologiczne w poniedziałek 10.01tvnmeteo.pl

Pogoda na noc - Warszawa

Pogodnie, nad ranem więcej chmur. Temperatura minimalna sięgnie -7 st. C. Wschodni wiatr będzie słaby i umiarkowany. Ciśnienie o północy wyniesie 999 hPa.

Pogoda na jutro - Warszawa

Pochmurno z rozpogodzeniami. Termometry pokażą maksymalnie -2 st. C. Wiatr z północnego wschodu będzie słaby i umiarkowany. Ciśnienie w południe osiągnie 1008 hPa.

Pogoda na noc - Trójmiasto

Pogodnie. Temperatura minimalna wyniesie -6 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, a powieje ze wschodu. O północy barometry wskażą 1012 hPa.

Pogoda na jutro - Trójmiasto

Pochmurno z rozpogodzeniami. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 0 st. C. Północno-wschodni wiatr będzie słaby i umiarkowany. W południe ciśnienie sięgnie 1024 hPa.

Pogoda na noc - Poznań

Pochmurno, okresami słaby śnieg. Termometry pokażą minimum -4 st. C. Ze wschodu powieje słaby i umiarkowany wiatr. Ciśnienie o północy osiągnie 999 hPa.

Pogoda na jutro - Poznań

Pochmurno z rozpogodzeniami. Temperatura maksymalna wyniesie 0 st. C. Słabo i umiarkowanie powieje ze wschodu. W południe barometry pokażą 1010 hPa.

Pogoda na noc - Wrocław

Pochmurno, okresami słaby śnieg. Na termometrach zobaczymy minimum -3 st. C. Wiatr ze wschodu będzie słaby i umiarkowany. Ciśnienie o północy wyniesie 995 hPa.

Pogoda na jutro - Wrocław

Pochmurno z przejaśnieniami, do południa możliwe słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna sięgnie 1 st. C. Powieje słaby i umiarkowany wiatr ze wschodu. W południe na barometrach zobaczymy 1004 hPa.

Pogoda na noc - Kraków

Pogodnie, okresami więcej chmur. Termometry pokażą minimum -6 st. C. Ze wschodu powieje słaby i umiarkowany wiatr. O północy ciśnienie osiągnie 985 hPa.

Pogoda na jutro - Kraków

Pochmurno z rozpogodzeniami. Temperatura maksymalna wyniesie -1 st. C. Powieje północno-wschodni, słaby i umiarkowany wiatr. W południe barometry wskażą 990 hPa.

Warunki drogowe w poniedziałek 10.01
Warunki drogowe w poniedziałek 10.01tvnmeteo.pl

Autor:kw

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości