Pogoda na jutro - niedziela 24.10. Wyż przyniesie nam cieplejsze powietrze. Nie powinno padać i wiać

Autor:
kw
Źródło:
tvnmeteo.pl
Pogoda na noc
Pogoda na noctvnmeteo.pl
wideo 2/5
Pogoda na jutro 24.10

Pogoda na jutro, czyli niedzielę 24.10, zapowiada się pochmurno, ale pojawią się rozpogodzenia. Do Polski zacznie napływać cieplejsze powietrze, a wiatr znacznie się uspokoi. Termometry pokażą maksymalnie 12 stopni.

Przez najbliższą dobę Polska znajdzie się pod wpływem rozległego wyżu z centrum przemieszczającym się nad Środkową Europą. Chłodne masy powietrza polarnego z północy będą od zachodu wypierane przez masy cieplejszego powietrza.

W kolejnych dniach wyż utrzyma się nad Europą Środkową i Południową. Jednak od wtorku północne regiony Polski znajdą się na skraju kolejnych pochmurnych niżów. Z południa napłynie cieplejsze, łagodniejsze powietrze.

Pogoda na noc

Pogoda na noc: pochmurno z większymi przejaśnieniami. Na północnym wschodzie kraju pojawią się słabe opady deszczu do 2 litrów wody na metr kwadratowy. Nad ranem w zachodnich i południowych regionach zrobi się mglisto. Temperatura minimalna wyniesie od 0 st. C w pasie od Śląska przez centrum kraju po Kujawy do 6 st. C na Wybrzeżu. Powieje z zachodu, słabo i umiarkowanie. Na wschodzie początkowo może wiać dość silnie, w porywach do 50 kilometrów na godzinę.

Pogoda na jutro - niedziela, 24.10

Pogoda na jutro, czyli niedzielę 24.10, przyniesie małe i umiarkowane zachmurzenie. Termometry pokażą maksymalnie od 8 st. C na Suwalszczyźnie i Podlasiu, przez 10 st. C w centrum kraju, do 12 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Słabo i umiarkowanie powieje z kierunków zachodnich.

Pogoda na niedzielę 24.10
Pogoda na niedzielę 24.10tvnmeteo.pl

Warunki biometeorologiczne w niedzielę, 24.10

Największa wilgotność powietrza pojawi się na północy i północnym wschodzie kraju. Odczujemy chłód, a warunki biometeorologiczne będą neutralne.

Warunki biometeorologiczne w niedzielę 24.10
Warunki biometeorologiczne w niedzielę 24.10tvnmeteo.pl

Pogoda na noc - Warszawa

Pochmurno z przejaśnieniami. Temperatura minimalna sięgnie 2 st. C. Zachodni wiatr będzie umiarkowany, początkowo jeszcze chwilami dość silny. Ciśnienie o północy wyniesie 1014 hPa.

Pogoda na jutro - Warszawa

Pochmurno z rozpogodzeniami. Termometry pokażą maksymalnie 10 st. C. Wiatr z zachodu będzie słaby i umiarkowany. Ciśnienie w południe osiągnie 1018 hPa.

Pogoda na noc - Trójmiasto

Pochmurno z przejaśnieniami. Temperatura minimalna wyniesie 3 st. C. Wiatr będzie umiarkowany, początkowo jeszcze chwilami dość silny, a powieje z zachodu. O północy barometry wskażą 1026 hPa.

Pogoda na jutro - Trójmiasto

Pochmurno z rozpogodzeniami. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 11 st. C. Zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany. W południe ciśnienie sięgnie 1028 hPa.

Pogoda na noc - Poznań

Pochmurno z przejaśnieniami. Termometry pokażą minimum 1 st. C. Z zachodu powieje umiarkowany i słaby wiatr. Ciśnienie o północy osiągnie 1017 hPa.

Pogoda na jutro - Poznań

Pochmurno z rozpogodzeniami. Temperatura maksymalna wyniesie 11 st. C. Słabo i umiarkowanie powieje z południowego zachodu. W południe barometry pokażą 1019 hPa.

Pogoda na noc - Wrocław

Pochmurno z rozpogodzeniami. Na termometrach zobaczymy minimum 1 st. C. Wiatr z zachodu będzie słaby i umiarkowany. Ciśnienie o północy wyniesie 1015 hPa.

Pogoda na jutro - Wrocław

Pogodnie. Temperatura maksymalna sięgnie 12 st. C. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z południowego zachodu. W południe na barometrach zobaczymy 1016 hPa.

Pogoda na noc - Kraków

Pochmurno z rozpogodzeniami. Termometry pokażą minimum 1 st. C. Z zachodu powieje, umiarkowany, początkowo jeszcze chwilami dość silny wiatr. O północy ciśnienie osiągnie 1003 hPa.

Pogoda na jutro - Kraków

Pochmurno z rozpogodzeniami. Temperatura maksymalna wyniesie 10 st. C. Powieje zachodni, słaby i umiarkowany wiatr. W południe barometry wskażą 1005 hPa.

Autor:kw

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości