Pogoda na dziś - czwartek 25.08. Kolejny dzień z gorącem i gwałtownymi zjawiskami

Autor:
kw
Źródło:
tvnmeteo.pl
Pogoda na niedzielę 29.01
Pogoda na niedzielę 29.01tvnmeteo.pl
wideo 2/3
Pogoda na dziś

Pogoda na dziś. Czwartek przyniesie nam chmury, przelotny deszcz, a w wielu regionach także i burze. Podczas wyładowań spodziewane są opady do 20 litrów wody na metr kwadratowy. Na termometrach zobaczymy od 25 do 32 stopni Celsjusza.

W czwartek na niebie wystąpi zmienne zachmurzenie. Od Pomorza, przez Kujawy, Wielkopolskę, Ziemię Łódzką, po Śląsk i Małopolskę chmur przybędzie, prognozowane są też przelotny deszcz i burze. Wyładowaniom towarzyszyć będą opady do 10-20 litrów wody na metr kwadratowy, porywy wiatru do 60-80 kilometrów na godzinę, a na Kujawach możliwy jest także grad. Temperatura maksymalna sięgnie od 25 stopni Celsjusza na Pomorzu Gdańskim do 32 st. C na Podkarpaciu. Wschodni wiatr będzie słaby i umiarkowany.

Warunki biometeorologiczne - czwartek 25.08

Wilgotność powietrza sięgnie około 70-80 procent. W większości kraju będzie gorąco i parno, na zachodzie zrobi się upalnie. Warunki biometeorologiczne będą niekorzystne.

Warunki biometeorologiczne na czwartek 25.08
Warunki biometeorologiczne na czwartek 25.08tvnmeteo.pl

Pogoda na dziś - Trójmiasto

W czwartek w Gdyni, Gdańsku i Sopocie pojawią się zachmurzenie zmienne, przelotny deszcz i burze (z opadami do 10-20 l/mkw. i porywami wiatru do 60-80 km/h). Na termometrach zobaczymy maksymalnie 25 st. C. Słabo i umiarkowanie powieje z północnego wschodu i północy. Ciśnienie w południe wyniesie 1020 hPa.

Pogoda na dziś - Kraków

Mieszkańcom Krakowa czwartek przyniesie przelotne opady deszczu i burzami (opady do 10-20 l/mkw. i porywy wiatru do 60-80 km/h). Termometry pokażą maksymalnie 30 st. C. Wschodni wiatr powieje słabo. W południe barometry wskażą 985 hPa.

Pogoda na dziś - Poznań

W ciągu dnia w Poznaniu wystąpią przelotny deszcz i burza. Podczas wyładowań spadnie do 10-20 l/mkw. deszczu i powieje z prędkością do 60-80 km/h. Temperatura maksymalna sięgnie 26 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr powieje ze wschodu. W południe na barometrach zobaczymy 1006 hPa.

Pogoda na dziś - Warszawa

Mieszkańcom Warszawy czwartek przyniesie małe zachmurzenie. Temperatura maksymalna wyniesie 30 st. C. Ze wschodu powieje słaby i umiarkowany wiatr. W południe barometry pokażą 1004 hPa.

Pogoda na dziś - Wrocław

Czwartek we Wrocławiu upłynie pod znakiem zmiennego zachmurzenia, przelotnego deszczu i burz (z opadami do 10-20 l/mkw. i porywami wiatru do 60-80 km/h). Temperatura maksymalna sięgnie 27 st. C. Wschodni wiatr będzie słaby i umiarkowany. W południe ciśnienie osiągnie 1002 hPa.

Autor:kw

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości