TVN Meteo | Pogoda

Polska pod wpływem niżowego wiru Elsa. Nad krajem przemieszcza się front

TVN Meteo | Pogoda

Autor:
dd
Źródło:
tvnmeteo.pl
Prognoza pogody na sobotę 29.01
Prognoza pogody na sobotę 29.01tvnmeteo.pl
wideo 2/3
Pogoda na dziś 13.01

Jesteśmy pod wpływem niżowego wiru Elsa, który zaciąga do nas ciepłe masy powietrza polarnego. Nad Polską przemieszcza się front z opadami deszczu. W weekend czeka nas jednak zmiana w pogodzie.

Jak pisze synoptyk tvnmeteo.pl Arleta Unton-Pyziołek, Polska znalazła się w zasięgu potężnego niżowego wiru powietrza o imieniu Elsa. Jego centrum ulokowane jest nad Oceanem Arktycznym.

Układ zaciąga znad Atlantyku ciepłe masy powietrza polarnego, poprzedzone ciepłym frontem z opadami deszczu, który przemieszcza się nad krajem.

W weekend jednak łagodne oblicze Elsy zacznie się zmieniać się, gdyż wraz z przemieszczaniem się jej centrum w stronę Rosji, zmieni się kierunek napływu mas powietrza. Ciepłe masy zostaną zastąpione zimniejszymi z północy. A to oznacza, że w przyszłym tygodniu wraca do nas zima.

Niż ElsaDWD
http://

Jaka będzie pogoda w czwartek

Zapowiada się dzień z dużym zachmurzeniem i niewielkimi przejaśnieniami. Na wschodzie może spaść słaby śnieg, deszcz ze śniegiem i deszcz. Na termometrach zobaczymy od 2 stopni Celsjusza na Podkarpaciu do 8 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Sprawdź, co jeszcze nas czeka w pogodzie.

Autor:dd

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock/DWD

Pozostałe wiadomości